В Україні найближчим часом може статися сильний землетрус, – сейсмологи

Опубліковано: 02.11.2019. Автор: . Закарпатська область

В Україні найближчим часом може статися сильний землетрус, – сейсмологи

Найнебезпечнішими ділянками вважаються район Зони Вранча і захід Одеської області.

На Закарпатті магнітуда катастрофи може досягати 8 балів. Людям вже сьогодні треба готуватися до події, бо передбачити її неможливо: поштовхи можуть початися в будь-який момент. Про це розповів виданню «Сьогодні» Олександр Кендзера з Інституту геофізики НАН України.

Сейсмічна активність, яка зачіпає Закарпаття, трапляється, як правило, раз на 100-120 років. Останні поштовхи були зафіксовані в 1908-му. Тож, за словами Олександра Кендзьора, найближчим часом може відбутися досить сильний землетрус.

Найнебезпечнішими ділянками нашої країни вважаються район Зони Вранча – Карпатських гір і захід Одеської області. Там були зафіксовані землетруси інтенсивністю 6-7 балів за 12-бальною шкалою, – каже науковець. -. Епіцентри знаходилися в Сваляві, Мукачеві, Ужгороді. Також сейсмічна активність була помічена і в Прикарпатті. Поштовхи силою 6 балів були в Заліщиках та Кам’янці-Бузькій.

Центральна і східна частини України менш схильні до землетрусів. Тут поштовхи не перевищували позначку в 5 балів.

Щоб біда не завдала істотної шкоди в майбутньому, треба будувати «правильні» будинки в «правильних» місцях. У разі початку сейсмічної активності населенню потрібно відразу ж сховатися в дерев’яних будівлях, оскільки вони набагато безпечніші ніж цегляні. Людям, які проживають на першому або другому поверсі, можна вийти на вулицю, тоді як іншим краще перечекати землетрус в приміщенні. Спускатися не варто: сходи в будь-який момент можуть обвалитися.

У приміщенні варто подалі відійти від вікон і стін, щоб не поранитися осколками. Також потрібно уникати великої техніки, яка може впасти на вас.

До слова, 28 вересня вдень у районі села Колочава в Закарпатській області прилади зареєстрували землетрус. Однак його поштовхи були настільки слабкими, що населення цього не відчуло.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...