Вода тече зі швидкістю поїзда у метро: на «Львівводоканалі» пояснили, чим небезпечні «екскурсії» колектором підземної річки Полтви

Опубліковано: 05.11.2019. Автор: . Львівська область

Вода тече зі швидкістю поїзда у метро: на «Львівводоканалі» пояснили, чим небезпечні «екскурсії» колектором підземної річки Полтви

Останнім часом в інтернеті з’явилося досить багато рекламних оголошень від  різних фірм про проведення «екскурсій» у колекторі річки Полтва, що протікає під Львовом. Організатори пропонують учасникам екстрим та незабутні враження, проте на підприємстві «Львівводоканал» застерігають, що така розвага може коштувати не лише здоров’я, а й життя її учасникам.

Як розповіли на підприємстві, упродовж останнього місяця дійсно почастішали випадки самовільного проникнення громадян у каналізаційний колектор Полтви та зросла кількість публікацій в соціальних мережах з пропозицією здійснити «дослідження колектора».

Каналізаційні мережі, відповідно до законодавства, належать до об’єктів критичної інфраструктури, є в переліку режимних стратегічних об’єктів, які охороняються законом, – кажуть у прес-службі «Львівводоканалу». – Тож перебувати на режимних об’єктах підприємства без спеціальних дозволів категорично заборонено. Водночас, крім порушення закону, любителі екстремальних розваг наражаються на серйозну небезпеку.

У службі каналізаційного господарства підприємства розповіли, що головний колектор Полтви — це справді унікальна інженерна споруда. Але передусім — це стрімкий потік концентрованих стічних вод.

У час дощу увесь переріз колектора наповнюється водою, що мчить зі швидкістю потяга в метрополітені. Окрім цього, у стічну воду колектора потрапляють відходи з лікарень, підприємств переробної промисловості, гальванічних цехів тощо, – кажуть спеціалісти. – Повітря у колекторі містить сірководень та інші не менш небезпечні гази. Перебування у колекторі без засобів спецзахисту може призвести до втрати свідомості і реальної небезпеки для життя і здоров’я. А якщо станеться нещасний випадок, медики не зможуть оперативно надати допомогу через важкодоступність місця події. Саме тому жоден з так званих «провідників» не має права гарантувати доброго самопочуття після перебування у каналізаційному колекторі.

У «Львівводоканалі» додають, що змушені заварювати люки та влази для запобігання можливості сумнівних екскурсій каналізаційними колекторами. Це створює труднощі для подальшого обслуговування мереж. Відтак, підприємство звернулося до правоохоронних органів, аби ті вжили відповідні попереджувальні заходи реагування щодо порушників закону.

Також мерія закликає львів’ян бути пильними та не брати участі в небезпечних розвагах. Ппросить всіх небайдужих повідомляти «Львівводоканал» про пости в соцмережах, які пропонують «екскурсії» на об’єкти водоканалу за тел. 240−11−40, lvivvodokanal@ukr.net.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...