У лісі на Рівненщині чоловік знайшов гриб, який коштує чотири тисячі євро

Опубліковано: 15.11.2019. Автор: . Рівненська область

У лісі на Рівненщині чоловік знайшов гриб, який коштує чотири тисячі євро

У Рівненській області в одному із молодих соснових лісів на галявинці місцевий житель знайшов трюфель. Його показала у Facebook дружина грибника – Галина Чижевська. Жінка у спільноті «Рівняни готують» попросила порадити рецепт, як приготувати цей делікатес.

Маю питання: що приготувати з трюфелем? Із грибом, маю на увазі. В гуглі мене не забанили, але, крім цього, хотілося би почути «глас народу», – написала пані Галина.

У коментарях вона уточнила, що гриб чоловік знайшов у лісі, а сама рівнянка раніше ніколи не бачила цей продукт вживу.

Ми збирали маслюки в молодому сосняку і там же була галявинка,повністю перерита дикими кабанами, купа слідів їхніх. Десь біля того місця чоловік і знайшов його. Свині і собаки вміють їх шукати, є навіть породи, які для цього навчають. Друзі-мисливці кажуть,що наші мисливські сетери і такси теж уміють, головне навчити. А цей грибочок, напевне, вони вирили, але не помітили,чи що), – написала жінка.

До слова, трюфель або земляне серце — рід сумчастих грибів із підземними м’ясистими плодовими тілами з порядку пецицієві. До справжніх трюфелів належать їстівні види, які вважаються цінними делікатесами. «Трюфелями» називають й інші гриби зі схожими плодовими тілами, серед них також є їстівні, але в кулінарії вони оцінюються значно нижче. Інколи вони потрапляють у продаж як «фальшивий делікатес». Трюфелі дійсно можуть жити на глибині 30—50 см під землею.

Найбільше цінуються: трюфель перигорський, італійський та зимовий. В основному вони ростуть в дубових та букових гаях Південної Франції та Північної Італії, де мають велике промислове значення. Мають грибний смак з присмаком підсмаженого насіння чи волоських горіхів та сильний характерний запах. Якщо потримати трюфель в воді, то він набуває присмаку соєвого соусу. Трюфелі шукають в диких гаях за допомогою спеціально навчених пошукових собак та свиней з тонким нюхом. Самостійно під листям можна знайти трюфель, якщо над ним літають мушки.

У світі існує дев’ять видів трюфелів. У нашому ареалі, в Карпатах, – найбільше білого істрійського трюфеля. На Закарпатті на них професійно полює зо два десятки трюфелістів.

Цікаво, що білий трюфель ціниться більш високо на ринку, ніж знаменитий чорний. Ціна на білий стартує від 400 євро за 100 г, цей гриб багатший за чорний хімічним складом – має набагато більше мікроелементів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...