Віце-прем’єром Канади стала етнічна українка

Опубліковано: 21.11.2019. Автор: .

Віце прем’єром Канади стала етнічна українка
Христя Фріланд і Джастін Трюдо. Фото: REUTERS/Al Drago.

20 листопада Христя Фріланд стала віце-прем’єр-міністром Канади. Про це повідомляється на сайті канадського уряду.  Також Фріланд обійме посаду міністра міжурядових справ, що передбачає управління відносинами між федеральним урядом Канади, провінціями та територіями.

Як відомо, Христя Фріланд по материнській лінії має українське коріння. Її батьки – мати Галина Хом’як, українка за походженням, і батько – канадієць Дональд Фріланд – були адвокатами.

Фріланд вчилася в Адріатичному коледжі об’єднаного світу, а також отримала ступінь бакалавра в Гарварді і магістра в Оксфорді. На початку кар’єри вона працювала журналістом. Членом парламенту Фріланд стала у 2013 році. Останні два роки вона очолювала міністерство закордонних справ.

У новий кабінет вдалося потрапити і декільком іншим колишнім міністрам. Зокрема, новим главою МЗС стане екс-міністр інфраструктури і спільнот Франсуа-Філіп Шампань, а екс-міністр рибальства, океанів і канадської берегової охорони Джонатан Уілкінсон очолив Міністерство з питань навколишнього середовища і зміни клімату. У цілому, приблизно половина місць у другому уряді Джастіна Трюдо дісталася жінкам.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...