«Мер» окупованої Горлівки Едуард Матюха виявився українським розвідником

Опубліковано: 25.11.2019. Автор: . ОРДЛО

«Мер» окупованої Горлівки Едуард Матюха виявився українським розвідником

Український розвідник Едуард Матюха більше ніж п’ять років працював під прикриттям на окупованому Донбасі та деякий час був «народним мером» Горлівки. Інформацію про те, що Матюха – співробітник Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України, і повернувся з окупованого Донбасу, підтвердив представник ГУР Вадим Скібіцький. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Матюха пішов з посади так званого мера через суперечки бойовиків. За його словами, завданням було посварити їх. Згодом він став першим секретарем міського комітету «компартії» так званої «ДНР».

Матюха розповів, що збирав інформацію про злочини Росії та заводив контакти з російськими комуністами. За його словами, проросійські невизнані анклави (Абхазія, Північна Осетія, Придністров’я, «ДНР» і «ЛНР») координуються Кремлем через КПРФ, у партії навіть є відповідальна за це людина — депутат Тайсан Казбек Кучуковіч. З цим депутатом та іншими комуністами формуються російські «гуманітарні конвої», в які включають автомобілі із готівкою для самоназваних республік окупованого РФ Донбасу.

Матюха збирав свідчення про участь Росії та Кремля у війні на Донбасі. Він стверджує, що Москва має план «Б» щодо Донбасу — проведення референдуму про включення «ДНР» і «ЛНР» до складу Росії, якщо Україна не піде на політичні поступки — в реалізації Мінських угод та особливого статусу Донбасу.

Розвідник запевнив, що Москва розглядає й інший план — створення так званої «Новоросії» із військовим захопленням Харкова та Одеси.

Окрім того, розвідник заявляє, що скандальний сайт «Миротворець» було створено з його подачі. На сайті він описаний як «посібник окупантів», «народний мер Горлівки».

У сюжеті зазначається також, що дружина Матюхи нічого не знала про місію чоловіка і переїхала до Києва, вважаючи, що він працює на окупантів.

Матюха був призначений «народним мером» Горлівки 14 травня 2014 року. До листопада 2013 року він був першим заступником міського голови.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...