Миколаївський зоопарк просить приносити до них кажанів, які вляглися у зимову сплячку не там, де треба

Опубліковано: 26.11.2019. Автор: . Миколаївська область

Миколаївський зоопарк просить приносити до них кажанів, які вляглися у зимову сплячку не там, де треба

У звіринці закликають не викидати тварин, якщо вони облаштувалися на зимівлю не в тому місці. Кажуть, візьмуть всіх – все-таки, це родичка господині наступного року. І днями двадцять таких рудих тваринок, занесених до Червоної книги України, вже знайшли притулок в Миколаївському зоопарку. Про це розповів його директор Володимир Топчій.

З настанням холодів і перших морозів в Миколаївський зоопарк люди стали приносити кажанів, які сховалися на зимівлю в не зовсім вдалому місці. Наприклад, вчора до нас  принесли двадцять рудих летючих мишей. Ці чарівні, маленькі створіння, які живуть поруч з нами в наших будинках, прикрашають нічне небо. На зимівлю вони зазвичай відлітають в печери, ховаються у підвалах, старих сараях, на горищах будинків. Іноді їх можна побачити на балконах. Не варто турбувати їх зимовий сон. Кажан, який спить взимку, взагалі здається мертвим, без будь-яких ознак життя, але варто йому зігрітися, і він «оживає», розплющує очі, розправляє крила і знову готовий до польоту. Але це буде тільки в кінці весни, коли з’являться літаючі комахи – їх основна їжа. Якщо ж ви все таки виявили кажана і він вам заважає, можете принести його в наш зоопарк. Ми збережемо його до теплих днів весни. Тим більше, що наступний рік, хай не летючої, але все-таки миші!, – написав пан  Топчій у Facebook.

Миколаївський зоопарк просить приносити до них кажанів, які вляглися у зимову сплячку не там, де треба

Однак він наголошує, щоб люди не турбували кажанів, які сплять у затишних куточках. Приносити можна лише у тому випадку,  якщо тварині загрожує небезпека або вона випадково потрапила в руки людини.

Разом із  тим експерти застерігають, що беручи тварину у руки, слід бути вкрай обережними. Адже перетинчастокрилі – одні з найнебезпечніших переносників безлічі вірусів і хвороб, таких як сказ, чума, туляремія, паратифи А і В, черевний тиф, гострий гастроентерит, ящур, лептоспіроз, геморагічна лихоманка з нирковим синдромом, гельмінтози (трихінельоз, аскаридоз), холера, дизентерія, туберкульоз, псевдотуберкульоз, ботулізм, бруцельоз і багато інших.  Тому їх у жодному разі не можна брати голими руками.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи будете ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...