Борис Патон сьогодні святкує 101 рік: найцікавіші факти про життя вченого

Опубліковано: 27.11.2019. Автор: .

Борис Патон сьогодні святкує 101 рік: найцікавіші факти про життя вченого

Легендарний вчений – незмінний з 1962 року президент Національної академії наук України і Інституту електрозварювання. Є вченим у галузі зварювальних процесів, металургії і технології металів, доктор технічних наук. Борис Патон є автором і співавтором понад 720 винаходів (500 іноземних патентів), більше 1200 публікацій, в тому числі 20 наукових монографій.

Борис Патон народився у Києві в 1918 році, свого часу закінчив Київський політехнічний інститут. Тут прожив усе життя. Є автором ідеї та одним з розробників методу електрозварювання м’яких тканин. За розробку та освоєння методу колектив авторів у 2004 році було відзначено Державною премією в галузі науки і техніки. Перший нагороджений званням Герой України.

Наші колеги із видання Рубрика зібрали найцікавіші факти про науковця.

  • Одного разу в середній школі Борис Патон отримав 9 двійок за семестр.
  • Не отримав червоний диплом тому, що не зміг скласти іспит з філософії (про марксизм-ленінізм). Спочатку йому поставили «незадовільно», і як не зубрив на канікулах граніт марксизму-ленінізму нещасний студент, перескласти він зміг тільки на «добре».
  • Коли він захищав дипломну роботу, почалося бомбардування Києва. Але диплом Патон все одно захистив цього дня на «відмінно».
  • Після операції на стегні в 1995 році, дізнавшись, що кістку хірурги різали механічною пилкою, Патон зібрав команду, яка взялася за розробку лазерних методик.
  • За активного сприяння Бориса Патона побудований масив «Академмістечко» в Києві.
  • Його гасло: «Треба отримувати задоволення від своєї праці і від свого життя! А якщо ти тільки ниєш і скиглиш, то нічого доброго не буде».
  • Народження Патона день у день збігається з днем створення Академії наук України. Їй сьогодні також виповняється сто один рік.
  • У 2014 році 96-річний Патон завів собі сторінку у Фейсбуці.

Секретом свого довголіття академік називає невтомну працю. Над своїми новими ідеями він працював по 12 годин на день, і досі дотримується такого графіку.

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи варто повертатися до жорсткого карантину, щоб зупинити COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...