«Синдикатом» наркоторговців, який діяв у шести областях, керував депутат з Львівщини

Опубліковано: 27.11.2019. Автор: . Львівська область

«Синдикатом» наркоторговців, який діяв у шести областях, керував депутат з Львівщини

Вчора, 26 листопада, на території шести областей України правоохоронці провели спецоперацію, у ході якої викрили цілий «синдикат» наркоторговців. Злочинна група, до складу якої входили 19 чоловік, займалася виготовленням та збутом наркотиків і психотропних речовин. Та найцікавіше, що керував цією бандою депутат з Львівщини.

У спецоперації були задіяні майже півтисячі співробітників поліції та прокуратури. Вони кілька місяців «вели» злочинців – документували осіб, причетних до виготовлення та збуту наркотиків як на території країни, так і за її межами. Провівши комплекс оперативних заходів, вдалося не лише викрити їхню протиправну діяльність, встановити місця виготовлення наркотиків, а й простежити мережу та канали їх збуту.

Організували наркобізнес двоє мешканців Львівської області, один із яких є діючим депутатом ОТГ та головою комісії з питань культури, освіти та спорту, – розповідають у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції України. – Усю систему вони побудували таким чином, що учасники «синдикату» з різних регіонів майже не контактували між собою. Це було зроблене для того, аби при затриманні так званих «чорноробочих», вони не володіли інформацією, що може становити інтерес для поліції. При цьому організатори ретельно підбирали кадри, а найголовнішими критеріями були готовність порушувати закон, фізичні дані та зв’язки серед осіб, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків.

На території Львівської та Черкаської областей працювало п’ять нарколабораторій. Їх потужності дозволяли у промислових масштабах виготовляти «товар». Крім того, лідери наркобізнесу налагодили вирощування нарковмісних рослин, а щоб розширити «асортимент продукції», закуповували їх і в інших осіб.

Збували наркотичні засоби та психотропні речовини в обласних та найбільших районних центрах України (понад 100 населених пунктів), а також на території Молдови та Білорусі.

Для збуту частини виготовленої продукції, прийому та оплати замовлень зловмисники використовували інтернет-магазин, який пропонував широкий асортимент заборонених засобів і речовин, – продовжують правоохоронці. – Оплата замовлення здійснювалася через цифрову платіжну платформу, електронні гаманці або за допомогою криптовалюти. З метою конспірації гаманці (одночасно їх функціонувало сім) через кілька діб видалялися та створювалися нові. У середньому, щодобово на одному гаманці акумулювалося до 15-20 тисяч гривень.

Також існували пункти зберігання, через які реалізовували продукцію великими та роздрібними партіями, використовуючи при цьому так звану систему «закладок»: після оплатити замовлення покупці отримували фотозображення місця знаходження «товару» та його точні координати.

«Синдикатом» наркоторговців, який діяв у шести областях, керував депутат з Львівщини

Для належного контролю, функціонування та безпеки діяльності злочинної організації існувала чітка ієрархія та розподіл ролей: контроль за функціонуванням лабораторій, їх охорона, «хіміки», «фінансисти», обслуговування інтернет-магазину, доставка продукції до складів зберігання, «кур’єри», «закладчики» тощо.

Загалом функціонування наркобізнесу забезпечували близько 50 осіб, мешканці Львівської, Київської, Черкаської, Харківської, Чернігівської та Дніпропетровської областей, віком від 18-ти до 39-ти років. За попередніми підрахунками, лише через інтернет-магазин було реалізовано наркотичних засобів та психотропних речовин майже на 21 мільйон гривень.

Наразі затримані 19 учасників злочинної групи, у тому числі і двоє організаторів. Раніше під час збуту наркосировини правоохоронці Білорусі заарештували ще двох активних учасників цієї злочинної організації.

За результатами проведення майже 100 одночасних санкціонованих обшуків поліцейські вилучили понад 46 кг наркотичних засобів і психотропних речовин, а також 170 літрів прекурсорів вартістю 25 мільйонів гривень, – кажуть правоохоронці. – Окрім цього, вилучено 24 тисячі доларів США, 1100 євро та 38,6 тисяч гривень, більше двох десятків банківських карток і мобільних телефонів, зброю та набої різного калібру, боєприпаси, «чорнові» записи з даними про «рух» наркотиків, дилерів, «клієнтуру» та боржників, а також 6 автомобілів преміум-класу.

Усім затриманим вже повідомили про підозру. Двом організаторам обрали міру запобіжного заходу – арешт із можливістю внесення застави по 20,7 млн гривень кожному, ще п’ятьом – по 15 млн гривень застави. Щодо інших фігурантів суд ще обирає міру запобіжного заходу.  Також встановлено, що до діяльності групи причетні двоє колишніх поліцейських. Правоохоронці не називають прізвищ затриманих, проте колегам із zaxid.net стало відомо, що одним із організаторів є 24-річний депутат Лопатинської ОТГ (Львівська область), представник партії УКРОП Сергій Федишин.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...