«Роблять з нас монстрів і виживають з садочку!» Мати дворічної дівчинки розповіла про «булінг» у львівському дитсадку

Опубліковано: 28.11.2019. Автор: . Львівська область

«Роблять з нас монстрів і виживають з садочку!» Мати дворічної дівчинки розповіла про «булінг» у львівському дитсадку
Дворічна Вероніка стала жертвою "булінгу" у садочку...

Львів’янка Тетяна Турчина зізнається, що не знає, що має робити далі, адже її дворічну Вероніку буквально вважають у дитсадку «терористкою» і вимагають забрати із дошкільного закладу. Причому, претензії до дівчинки є як з боку педколективу, так і батьків інших дітей. Мовляв, з дітьми б’ється, нікого не слухає, «порушує дисципліну та освітньо-навчальний процес». Тож вихователі не можуть з нею впоратися. Як наслідок – Ніка приходить із дитсадка з ґулями і в неї почалися нервові розлади. У конфлікті розбиралися кореспонденти «Західного аргументу».

Малолітня «терористка»

У дитсадок №33, що по  вулиці Володимира Великого у Львові, Вероніка пішла лише у вересні цього року. І буквально з перших днів, каже Тетяна Турчина, виникли проблеми.

Ми опинилися в пеклі постійних претензій та звинувачень, – розповідає Тетяна «Західному аргументу». – Спершу я старалася не реагувати або якось згладжувати все, але коли одного дня на мене вилили бочку бруду вихователі, земля виповзла з-під ніг. Роблять з нас монстрів і виживають з садочку…

За словами Тетяни, позиція вихователів чітка – «ваша дитина хвора, у неї гіперактивність, а у нас 30 років стажу і ми такого ще не бачили». Аби довести зворотнє, що дитина цілком нормальна, жінка веде  її по лікарях – проходять енцефалограму, консультуються з психологами, психотерапевтами…

У цей період Ніка перестає проситися на горщик, прокидається серед ночі з істерикою «ні садік», а за тиждень приходить з двома величезними ґулями на голові, – каже Тетяна. – Приходжу в садок з довідками, що дитина абсолютно здорова, але дійсно активна і має впертий характер. На що чую від вихователів: «Вона хвора, з неї нічого доброго не виросте, вона буде ізгоєм»…

Як аргумент «ненормальності» Ніки вихователі наводять приклад – мовляв, дитина сама відчинила балконні двері і вийшла на вулицю.

Чому ці двері у групі, де повно дітей раннього віку, не закривають на ключ? Чи це вина дітей, що вони відчинені? – запитує Тетяна.

Далі почалися конфлікти з батьками ще й інших дітей. Тетяну почали звинувачувати, що її дитина б’ється з іншими дітьми, відбирає в них іграшки тощо.

Я запропонувала зустрітися на нейтральній території і помирити дітей, навчити їх взаємодіяти, – продовжує жінка. – Але позиція батьків непохитна: це ваша – провокатор.

Без спеціалістів – ніяк…

Врешті в дитсадку зібрали батьківські збори, на яких батьки малюків написали колективну заяву до завідуючої закладу з вимогою, аби «неадекватну дитину» забрали із дитсадка. Під нею підписалися 16 батьків.

Мене викликала потім завідувач дитсадка, правда, вже говорила, що Ніка розумна, розвинута, має лідерські задатки, видно, що з нею займаються і працюють над її розвитком, – каже Тетяна. – Але додали, що впоратися з нею і надалі не можуть. Врешті завідуюча ініціювала направити Ніку на комісію, щоб була можливість призначити їй персонального асистента. Спершу я навіть зраділа, а тепер сиджу і думаю, чи не намагаються мною в такий спосіб зманіпулювати і загнати нас в категорію хворих і таким чином вижити з садка? Що робити, якщо комісія підтвердить, що Ніка здорова і не потребує асистента? По факту, ми наступимо на ті самі граблі…

Адміністрація дитячого садочку небагатослівна, але нічого надзвичайного у ситуації не бачить – кажуть, тут, радше конфлікт між батьками, ніж проблемна дитина.

Ми скликали комісію, яка проводитиме детальну перевірку і має з’ясувати усі обставини, лише після цього я зможу щось коментувати, – сказала «Західному аргументу» завідувач дитячого садочка №33 Олександра Породко. – Думаю, тут, швидше, батьки не можуть знайти спільної мови, ніж діти. Дівчинка в нас займається і сподіваємося, відвідуватиме наш садочок і надалі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи змінилося ваше життя за рік карантину через COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...