У львівському театрі ім. Марії Заньковецької пояснили, чому не продовжать контракт з Федором Стригуном і Таїсією Литвиненко

Опубліковано: 28.11.2019. Автор: . Львівська область

У львівському театрі ім. Марії Заньковецької пояснили, чому не продовжать контракт з Федором Стригуном і Таїсією Литвиненко

Минулого вівторка,  26 листопада, головний режисер Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Федір Стригун увечері після вистави «Криза» заявив, що дирекція театру надіслала йому «листа щастя», в якому повідомляє, що контракт з ним, який діє до 29 грудня, продовжено не буде. Так само дирекція театру не планує продовжувати в повному обсязі контракту із народною артисткою України Таїсією Литвиненко, дружиною пана Стригуна. Термін дії її контракту спливає  теж 29 грудня.

Така новина неабияк збентежила львів’ян. Адже пан Стригун є культурною візитівкою міста, а театру ім. Марії Заньковецької він та Таїсія Литвиненко віддали усе своє життя.  У соцмережах користувачі висловлюють слова підтримки акторам та обурення з приводу рішення директора театру.

«У мене немає слів! Я розумію, що в стані капіталізму усе зводиться до підписання цивільно-правових угод. Але не знайти ставки Стригуну?  Його знають не лише у Львові. Мені подобається осучаснення мистецтва, але не можна видирати з історії якимись контрактами старе нажите, що є родзинкою чи візиткою цього театру», «Дуже примітивно і низько впав пан Мацях…», – пишуть у коментарях.

Згодом на офіційній сторінці театру ім. Марії Заньковецької з’явився офіційний коментар з  цього приводу:

Дирекція театру наголошує, що не йдеться про повне припинення співпраці театру ім. Марії Заньковецької ані з Федором Стригуном, ані з Таїсією Литвиненко. Пану Стригуну запропоновано оформити співпрацю з театром на основі цивільно-правової угоди, а також дирекція театру пропонує йому постановку вистави на його власний вибір.  Щодо Таїсії Литвиненко, то їй запропоновано перейти на 0,5 ставки, адже така форма співпраці відповідає її актуальній зайнятості у репертуарі.

Наголошуємо, що таку форму співпраці театр практикує з всіма нашими вельмишановними корифеями. Для прикладу, з народними артистами України Богданом Козаком та Борисом Мірусом.

Хочемо особливо наголосити на тому, що контрактна система довела свою ефективність та життєздатність не лише у театральній сфері і не лише за кордоном, а й активно використовується в Україні в інших сферах зайнятості.

Саме контрактна система дозволяє театрам, зокрема – і нашому, оновлюватися, залучати нові, свіжі, молоді сили, запрошувати нових режисерів та акторів. Саме така політика дозволить театрові оновитися, рухатися уперед. А, як казав геніальний український режисер та реформатор театру Лесь Курбас, рух  – принцип Всесвіту.

Водночас велика повага до корифеїв театру, людей, які віддали служінню йому не один десяток років, змушує нас поряд із пошуком нових сил шукати форми співпраці, які дозволили б поєднати на одній сцені кілька поколінь, які навчатимуть та доповнюватимуть одне одного. Дирекція театру щиро сподівається, що компроміс буде знайдено, відповідно – конфлікт буде вичерпано, – йдеться у заяві.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...