У палаці Топкапи, де жила Роксолана, з’явився україномовний гід

Опубліковано: 29.11.2019. Автор: .

У палаці Топкапи, де жила Роксолана, з’явився україномовний гід

Музей-палац Топкапи – одна із найбільш відвідуваних визначних пам’яток Стамбула. Там колись жила дружина султана, українка, Гюрем-султан, більш відома у світі як Роксолана. Вдтепер там для туристів буде й україномовний гід, повідомляю Укрінформ.

Враження фантастичні, пам’ятаю, як ми тут ходили з усним перекладачем, який показував і розказував. Тепер це настільки зручно – ні від кого не залежиш, ходиш, скільки хочеш. Інформація про це історичне місце сприймається дуже легко. Думаю, для наших туристів це справжній подарунок, заохочую користуватися. Це чудова ініціатива, яку будемо продовжувати, – поділився враженнями від відвідання палацу Топкапи перший заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

Він також розповів, що проєкт поширення аудіогідів українською мовою підтримує дружина Президента України Олена Зеленська, а сама ідея належить українському послу в Німеччині, який кілька років впроваджував переклад у туристичних автобусах, потім ініціативу підхопили по всьому світу. Вона спрямована на громадян України.

Своєю чергою генеральний консул України в Туреччині Олександр Гаман додав, що палац Топкапи став другий об’єктом у Стамбулі, який «заговорив» українською.

Ми вдячні за підтримку нашої ініціативи з боку турецької сторони та ефективну співпрацю з Guide-UA. Переклад здійснювали самотужки – в Генконсульстві, Соня Сотник погодилася стати «голосом» України в цьому палаці. Нас надихнули позитивні відгуки запуску українського аудіогіду в храмі Святої Софії, тепер додався палац Топкапи. Зупинятися не збираємося, плануємо розширювати кількість «україномовних» об’єктів у Стамбулі, – підкреслив Гаман.

Як відомо, палац Топкапи збудував 1478 року султан Мехмет II. Упродовж майже 400 років палац був офіційною резиденцією оттоманських султанів. Там зберігається близько 65 тисяч експонатів часів Османської імперії. У 1924 році Мустафа Кемаль Атетюрк перетворив цей палац на музей. У 1985-му палац Топкапи став об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...