«Перехід на святкування Різдва 25 грудня – необхідний для Церкви», – ієрарх ПЦУ

Опубліковано: 01.12.2019. Автор: .

«Перехід на святкування Різдва 25 грудня – необхідний для Церкви», – ієрарх ПЦУ

Ієрарх ПЦУ Адріан Кулик повністю поділяє думку тих, хто вважає, що в Україні Різдво Христове слід святкувати не 7 січня, а 25 грудня. Про це він написав у Facebook.

Різдво завжди було і є 25 грудня, святкуємо ми його 7 січня, але це і є 25 грудня за юліанським календарем. Юліанський календар створений у 45 році до н.е., він має велику похибку (кожні 128 років він відстає на 1 день), тому за 2 тисячі років він відстав на два тижні. Григоріанський навпаки є точним і відставання в датах немає. І 25 грудня, як було 2000 років тому, так і залишилося зараз. Якщо хтось і далі відстоює, що 7 січня і тільки так, тому що «так святкували наші батьки і діди», то у 2100 році ви будете святкувати Різдво 8 січня, і так дата буде відставати, поки не дійде вже до весни. Тому перехід на святкування 25 грудня є обов’язковим і необхідним для Церкви! – йдеться в дописі ієрарха з уточненням, що це «думка з просторів інтернету», з якою він повністю погоджується.

До слова, 14 листопада група парафіян звернулась із відкритим листом до митрополита Луцького і Волинського Михаїла з проханням про запровадження святкування Різдва за новоюліанським календарем, тобто 25 грудня, не відкидаючи і юліанського, 7 січня. Владика Михаїл відповів на звернення громади, що він не проти.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...