Щоб усе Рівне не залишилося без опалення, працівники «Рівнетеплоенерго» почали обмежувати теплопостачання боржникам

Опубліковано: 04.12.2019. Автор: . Рівненська область

Щоб усе Рівне не залишилося без опалення, працівники «Рівнетеплоенерго» почали обмежувати теплопостачання боржникам

Напередодні старту опалювального сезону тепловики не раз наголошували споживачам на необхідності погасити борги за опалення і гарячу воду. Мовляв, якщо підприємства-надавачі послуг не матимуть достатнього рівня проплат за блакитне паливо, газовики просто перекриють постачання. Іноді такі аргументи спрацьовували і громадяни, які мали заборгованість, поспішали до кас оплачувати рахунки, однак дехто таки сподівався, що «все минеться», і оплату відкладав до кращих часів. Аби розпочати опалювальний сезон  і місто не мерзло, керівництво «Рівнетеплоенерго» змушене було звернутись до комерційного банку для отримання номінації від «Нафтогазу». Але наступного місяця вже грошей брати ніде, тож інспектори вирушили квартирами рівнян, які заборгували за надані послуги.

Обмежити теплопостачання індивідуально для кожної квартири – перекрити та опломбувати запірну арматуру – можливо лише в будинках з горизонтальним розведенням теплоносія. Один із таких будинків – на Макарова, 56, мешканці п’яти квартир якого загалом заборгували понад 100 тисяч гривень. Ще минулого тижня комунальники попередили їх про запланований візит.

Ми зв’язалися із боржниками й попередили про можливе обмеження теплопостачання, – розповідає начальник теплової інспекції ТОВ «Рівнетеплоенерго» Олександр Лазаренко. – В цьому будинку є такі квартири, мешканці яких заборгували по 10, 20 і навіть 40 тисяч гривень, а обмежувати постачання тепла маємо право, коли борг сягає п’яти тисяч гривень.

Щоб усе Рівне не залишилося без опалення, працівники «Рівнетеплоенерго» почали обмежувати теплопостачання боржникам

Олександр Лазаренко.

Кільком боржникам працівники «Рівнетеплоенерго» пішли назустріч, бо ті пообіцяли сплатити борг.

Одним із таких боржників виявився військовослужбовець, який нещодавно повернувся з зони проведення ООС. Пояснив, що служить за контрактом, перед цим довго був без роботи. Тож дружина не мала коштів, щоб оплатити комунальні платежі. Борг у чоловіка складає понад 20 тисяч гривень. Але запевнив, що вже почав сплачувати рахунки, тож інспектори дали ще декілька днів на розрахунок.

Його сусідка із заборгованістю понад  7000 гривень пояснила, що в квартирі має встановлений бойлер, централізованим гарячим водопостачаннямне користується і просто вчасно не подавала показники лічильників, бо «не могла додзвонитися».

Щоб усе Рівне не залишилося без опалення, працівники «Рівнетеплоенерго» почали обмежувати теплопостачання боржникам

А прийти до них особисто теж не можу, бо сиджу з малою дитиною вдома, – каже жінка. – Коли все ж додзвонилася, виявилося, що до мене має прийти контролер повірити показники лічильників, бо там на багато «кубів» завищений рахунок. Якщо і маю заборгованість, то не більше 700 гривень. Тому не плачу,бо чекаю рахунок, щоб знати, скільки маю заплатити.

Після півгодинної дискусії із господинею квартири, комунальники її пожаліли, бо має малу дитину, і обмежувати подачу тепла теж не стали.

На сьогодні мешканці Рівного заборгували понад 110 млн гривень. І це лише за минулий опалювальний сезон без урахування нарахувань за жовтень-листопад місяці цього року. Минулого місяця на суму 55,9 мільйонів гривень ТОВ “Рівнетеплоенерго” передав комерційному банку власних активів, щоб «Нафтогаз» подав паливо.  Якщо цього місяця не буде достатнього рівня сплати за послуги, газовики просто перекриють кран і тоді без тепла будуть усі – і боржники, і ті, хто справно платить, все місто.

Тому відтепер такі рейди стануть регулярними. А там, де неможливо індивідуально обмежити теплопостачання, з боржниками тепловики продовжать судитися та будуть вилучати кошти та майно боржників за допомогою виконавчої служби.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...