Ігноруєш рідну мову – заплати штраф. Чиновників, які розмовляють не українською, каратимуть фінансово

Опубліковано: 16.12.2019. Автор: .

Ігноруєш рідну мову – заплати штраф. Чиновників, які розмовляють не українською мовою, каратимуть фінансово
Тетяна Монахова.

Уповноважена по захисту української мови Тетяна Монахова переконана, що усі публічні виступи чиновників мають відбутися виключно українською мовою. Тим більше, що існує відповідний закон, за порушення якого обіцяють карати чималими штрафами. Про це омбудсмен заявила в інтерв’ю Укрінформу.

Людина, яка публічно виступає як чиновник або дає коментарі як представник влади, зобов’язаний використовувати державну мову. Якщо він порушує цю норму закону, то на нього можуть поскаржитися. І тоді ми будемо розглядати скаргу, спочатку проводити роз’яснювальну роботу. Якщо і це не допоможе, тоді випишемо штраф. Максимальний штраф за таке порушення, як я вже казала, складає 700 неподаткових мінімумів громадян, – заявила пані Монахова.

Навіть якщо на чиновника ніхто не поскаржився за те, що він дає коментарі недержавною мовою, це не означає, що порушник уникне покарання. Річ в тім, що аналітичний відділ уповноваженої по захисту української мови все одно проводитиме моніторинг виступів посадових осіб і рано чи пізно до штрафу справа таки дійде.

Ми обов’язково будемо проводити моніторинг того, як виконуються вимоги закону і чи дотримуються вони усіма гілками влади та працівниками держустанов, – підкреслила Тетяна Монахова.

Нагадаємо, що першим мовним омбудсменом в Україні стала Тетяна Монахова. Її на цю посаду призначив Кабінет Міністрів ще 27 листопада. Попри це, вступить вона у свої повноваження лише через півроку після призначення. Так прописано у Законі «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Поки ж пані Монахова займається створенням секретаріату омбудсмена.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...