Перейменування не буде: Верховний суд остаточно дозволив УПЦ МП залишити свою назву

Опубліковано: 16.12.2019. Автор: .

Перейменування не буде: Верховний суд остаточно дозволив УПЦ МП залишити свою назву

Суд погодився з позицією попередніх інстанцій та залишив без задоволення касаційну скаргу Мінкульту України про перейменування УПЦ, яка повинна була вказати в своїй назві на приналежність до Російської православної церкви. Про це йдеться в постанові суду.

Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, які встановили, що реєстраційним органам заборонені будь-які дії щодо внесення відомостей до ЄДР про Київську митрополію УПЦ та її структурні релігійні організації до вирішення цього спору по суті, – йдеться в документі.

Нагадаємо, 20 грудня 2018 року парламент ухвалив закон, у якому пропонує зобов’язати релігійні організації вказувати у своїй повній назві належність релігійної організації до керівного центру, якщо він перебуває за межами України — на території держави, яка здійснила військову агресію проти України або окупувала частину її території. Відповідно під цей закон потрапила УПЦ МП.

Згодом Мінкульт визначив список церков, які повинні бути перейменовані. Серед них і УПЦ МП. Водночас в УПЦ МП заявили, що їхній центр – у Києві, а не у Москві, й тому перейменовуватися не будуть. Церква подала заяву до Окружного адмінсуду Києва, який зобов’язав Мінкульт скасувати цей наказ із переліком церков, а перейменування УПЦ МП – призупинити.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...