А корегуватимуть впродовж року. Вже завтра обласна рада має прийняти бюджет Рівненщини

Опубліковано: 19.12.2019. Автор: . Рівненська область

А корегуватимуть впродовж року. Вже завтра обласна рада має прийняти бюджет Рівненщини
Фото ілюстративне.

Цієї п’ятниці має відбутися позачергова сесія Рівненської обласної ради. Серед питань порядку денного, безумовно, ключовим буде бюджет Рівненщини на наступний рік. Яким він буде і чого варто очікувати від головного кошторису області, спробували розібратися журналісти «Західного аргументу».

Перше, що впадаєу вічі, – зменшення доходів обласного бюджету. Для прикладу, якщо на цей рік вони були затверджені у розмірі понад сім мільярдів гривень, то на 2020-й у проекті обласного бюджету в цій графі закладено всього 2 мільярди 591 мільйон 389 тисяч 942 гривні.

А корегуватимуть впродовж року. Вже завтра обласна рада має прийняти бюджет Рівненщини

Лідія Біляк.

В обласному департаменті фінансів заспокоюють – така різниця у цифрах пов’язана виключно із тим, що з наступного року усі субвенції на соціальний захист населення, будуть фінансуватися напряму з державного бюджету, минаючи обласний.

Мова іде про державні дотації на допомогу сім’ям із дітьми та малозабезпеченим сім’ям, пільги та субсидії, а також дотація на придбання твердого палива, – пояснює директор департаменту фінансів Рівненської ОДА Лідія Біляк. – Окрім того, цього року ми отримували медичну субвенцію на цілий рік, а в бюджеті 2020 року – лише за перший квартал. Пов’язано це із тим, що з 1 квітня медзаклади вторинного і третинного рівня переходять на прямі фінансові відносини із Національною службою здоров’я. Саме ці фактори і вплинули на зменшення обсягів обласного бюджету.

За словами чиновниці, у головному кошторисі Рівненщини на наступний рік є чимало позитивних змін. Зокрема, спостерігається приріст видатків з бюджету розвитку – гроші, за які будують об’єкти соціальної сфери. Якщо у 2019-му на ці потреби депутати заклали за рахунок ресурсів обласного бюджету більше 40 мільйонів гривень, то на наступний рік у проєкті бюджету передбачили вже 60 мільйонів гривень. Але і це не головне. Як каже пані Біляк, наступного року деякі державні субвенції мають збільшитися, а деякі область взагалі отримає вперше.

Наприклад, на ремонт та реконструкцію доріг. Якщо у 2019 році ми отримали від держави на ці потреби 350 мільйонів гривень, то на наступний рік цифра вже у півтора рази більша – 527,4 мільйони гривень, – продовжує Лідія Біляк. – І це при тому, що держава не забиратиме, як це планувалося раніше, кошти від акцизу на пальне, які сплачують заправні станції. Окрім того, зросте у півтора рази і субвенція на придбання житла для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклуванні і складатиме наступного року 33,4 мільйони гривень. А от субвенцію на придбання автомобілів для екстреної медичної допомоги у розмірі 51,3 мільйона гривень Рівненщина взагалі отримає вперше.

А корегуватимуть впродовж року. Вже завтра обласна рада має прийняти бюджет Рівненщини

Олександр Корнійчук.

Своєю чергою, член постійної комісії Рівненської обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків Олександр Корнійчук каже, що цифри у проєкті бюджету на наступний рік – «контрольні». Тобто, в процесі виконання головного кошторису області вони ще можуть корегуватися.

Ідеальних бюджетів не буває. Можливо, деякі напрямки нам би хотілося профінансувати більше ніж є. Однак поки виходимо з тих реалій, які маємо. Цей бюджет дозволяє нам нормально розпочати новий фінансовий рік. Решту ж будемо корегувати і збалансовувати, виходячи із перевиконання бюджету, – підсумував пан Корнійчук.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...