На балконі львівської багатоповерхівки виявили рекордну кількість летючих мишей

Опубліковано: 19.12.2019. Автор: . Львівська область

На балконі львівської багатоповерхівки виявили рекордну кількість летючих мишей, які зібралися там зимувати

На балконі квартири одного із львівських будинків виявили 1700 кажанів Вечірниці дозірної, які прилаштувалися там для зимової сплячки. Про це у Facebook написав співробітник Інституту екології Карпат НАН України Андрій-Тарас Башта, оприлюднивши фото.

1700 кажанів (вечірниця дозірна) з одного балкону (м.Львів). Безсумнівний рекорд як мінімум для України, – написав чоловік.

Науковець розповів, що кажанів з балкону попросили забрати господарі квартири. Під час забирання він нарахував близько 1700 тваринок. Процес пошуків і збору тривав майже чотири години. Оскільки зараз у Львові тепло, кажанів випустили на волю і вони подалися шукати нові місця для зимівлі.

У якому районі міста знаходиться квартири, пан Башта не уточнив, лише в коментарях вказав, що поруч – кладовище.

На балконі львівської багатоповерхівки виявили рекордну кількість летючих мишей, які зібралися там зимувати

Вечірниця дозірна або руда (Nyctalus noctula) – один із трьох видів вечірниць у фауні України. Узимку руда вечірниця впадає у сплячку, як і решта кажанів помірних широт. Зазвичай для цього дупла занадто холодні, тому тварина шукає печери або штучні споруди, такі як горища. Часто місця сплячки знаходяться у сотнях кілометрів від районів мешкання влітку.

Починаючи з 2000-2005 року в Україні і сусідніх країнах частішають зимові знахідки Вечірниці дозірної. Цей вид часто знаходять у стані зимової сплячки в різноманітних господарських приміщеннях, у будівлях університетів та адміністрацій та нежитлових спорудах. Щороку фахівці Українського центру охорони кажанів виявляють до 10 таких місць, всі у містах, у кожному від 10-20 до кілька сотень вечірниць.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...