Бо енергонезалежні. Ще півсотні будинків Рівного матимуть тепло без газу

Опубліковано: 20.12.2019. Автор: . Рівненська область

Бо енергонезалежні. Ще півсотні будинків Рівного матимуть тепло без газу
Скрін з відео.

На вулиці Соборній, 225-К, у Рівному працює одна з котелень «Рівнетеплоенерго», на якій газове опалення доповнили новим твердопаливним котлом на щепі. Тепловики кажуть, що він сповна покриває потреби підключених до котельні об’єктів.

До даної котельні в нас під’єднане навантаження 17,8 гігакалорій, в тому числі на гарячу воду – 2,7 гігакалорії, – говорить нашим колегам із телеканалу «Сфера-ТВ» начальник другого мережевого району Сергій Гаврилюк. – 50 будинків під’єднані до цієї котельні. Це гуртожитки, житлові будинки, три школи і один дитсадок.

Бо енергонезалежні. Ще півсотні будинків Рівного матимуть тепло без газу

Іван Надєїн.

Попри те, що газове обладнання повністю збережене і відновлене коштом інвестора, тверде паливо у пріоритеті. На його користь – і економічні показники, і можливість бути незалежними.

Наприклад, коли ми не могли отримати номінації «Нафтогазу»,ми запустили об’єкти в місті, які працюють на біомасі, – говорить інвестор Іван Надєїн. – Нам не треба нікого нічого питати, просити, ми незалежні в своєму виборі. Захотіли – увімкнули.

Міф про те, що з труби котельні на щепі йтиме чорний дим, а в повітрі будуть сморід і шкідливі викиди, спростовує твердопаливна котельня «Рівнетеплоенерго» на Курчатова. Тепер заміри проб повітря епідемслужба провела і на Соборній. Висновок – показники не лише у нормі, а й щонайменше у двічі, а деякі в п’ять разів менші допустимих значень.

Навмисне зробили аналізи, не попередивши.З екологічної точки зору – усе бездоганно, – каже міський голова Володимир Хомко. –Хіба це погано для міста? Отримати дешеве альтернативне тепло, не вклавши жодної копійки, мати можливість подавати це тепло людям за дешевшими цінами та ще й подавати гарячу воду влітку. Я казав, що ми скоротили споживання газу вдвічі, а скоротимо ще більше, тобто в чотири рази.

Бо енергонезалежні. Ще півсотні будинків Рівного матимуть тепло без газу

Міський голова каже, що й надалі впроваджуватимуть встановлення котлів на щепі там, де це можливо. Водночас у разі критичного похолодання газове обладнання, відновлене коштом інвестора, готове до підключення на допомогу твердопаливному.

Там стояло обладнання, яке ніколи не використовувалось, – говорить технічний директор «Рівнетеплоенерго» Олександр Ющук. – Додатково до нього ми поставили твердопаливний котел, який може працювати разом або окремо. Воно фактично одне інше просто доповнює.

Нагадаємо, місяць тому рішенням сесії Рівненської міської ради надали дозвіл на встановлення твердопаливного обладнання також на Князя Володимира у Рівному. Ймовірно, позитивний досвід роботи котелень на щепі, зрештою, переконає і численних супротивників переходу на альтернативні відновлювані джерела енергії у теплопостачанні.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...