Рада ввела реєстр злочинців, які вчинили сексуальне насильство над дітьми

Опубліковано: 20.12.2019. Автор: .

Рада ввела реєстр злочинців, які вчинили сексуальне насильство над дітьми

До реєстру будуть мати доступ директори шкіл і поліклінік, а за повторне насильство над дітьми можна буде отримати довічне ув’язнення.

Вчора, 19 грудня, Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №0887, який посилює відповідальність за злочини проти статевої свободи дітей та вводить реєстр осіб, які їх вчинили. «За» проголосували 325 нардепів, «проти» – 0, утрималися – 2. Законопроєкт буде направлений на підпис Президенту.

Сексуальне насильство проти дітей у віці до 14 років буде каратися 10-15 роками в’язниці. Повторний злочин – або 15 років в’язниці, або довічне ув’язнення.

За висновками лікарів-психіатрів, педофілія – це психічний розлад… Як правило, такі злочини завдають жертвам глибоких моральних та психічних травм, наносять серйозну шкоду їхньому фізичному та психічному здоров’ю, – йдеться в документі.

Тому депутати запропонували створити єдиний реєстр злочинців, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості дитини.

Реєстр буде вести Мін’юст, його користувачами стануть прокурори, слідчі, поліція і ДБР. Отримувати інформацію з реєстру зможуть керівники установ освіти, охорони здоров’я та інших, які здійснюють нагляд за дітьми.

До реєстру будуть вносити повне ім’я засудженого, дату його народження, місце проживання та скоєні ним злочини. Це відбуватиметься лише після обвинувального вироку суду, який набрав сили. Виключати з реєстру будуть у разі скасування обвинувального вироку або постанови суду.

Також в законопроєкті, поданому ще в попереднє скликання парламенту, спочатку передбачалося введення добровільної хімічної кастрації, проте з підсумкової редакції документа це положення виключили.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...