Обмін полоненими: бойовики підтвердили дату та назвали свою формулу

Так звана «омбудсмена» ДНР Дар’я Морозова підтвердила дату обміну полоненими з Україною. Вона також назвала формулу обміну – 87 на 55, хоча, як відомо, планувалося обміняти «всіх на всіх».
Інформацію про те, що обмін пройде 29 грудня, підтвердили та опублікували на сайті Морозової. За словами так званої «уповноваженої з прав людини в ДНР», в Україну повернуться 55 полонених, Київ передасть окупантській владі 87 бойовиків, про це повідомляє 24 канал.
Проросійська влада також додала, що наразі триває верифікація учасників списку обміну полоненими.
Що відомо про обмін полоненими:
- про нього президенти України Володимир Зеленський та Росії Володимир Путін домовилися ще 9 грудня на нормандському саміті у Парижі;
- сам обмін запланований на неділю, 29 грудня;
- за попередніми даними, Київ передасть представникам окупаційної влади 130 людей. Натомість в Україну з ОРДЛО повернуться 80 полонених.
Зокрема, вчора, 27 грудня, Приморський районний суд Одеси звільнив з-під варти підозрюваних у скоєнні півтора десятка вибухів (переважно поблизу волонтерських центрів) Олександра Шевцова, Ігоря Удовенка, Євгенія Подмазка і Катерину Фотеву; організатора вибуху під стінами обласного управління СБУ Володимира Грубника, а також низку інших осіб з подібними обвинуваченнями. Усього із СІЗО звільнили 11 осіб. Усіх їх вивезли на контрольний пункт в’їзду/виїзду (КПВВ) «Майорське», де в неділю планують обміняти на полонених українців, пише «Думская», посилаючись на власні джерела в СБУ.
Нагадаємо, попередній масштабний обмін полоненими між Україною та Росією відбувся у вересні. Тоді додому повернулися 24 моряки, захоплені у полон на трьох суднах у Керченській протоці у листопаді 2018-го, та 11 засуджених українців. Серед них, Олег Сенцов, Роман Сущенко, Євгеній Панов, Олександр Кольченко, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Павло Гриб та інші.