В Україну повернули картину, викрадену в роки Другої світової

В Україну повернули картину, викрадену в роки Другої світової

Сьогодні, 4 січня, в Києві в «Мистецькому арсеналi» була представлена ​​картина українського художника Михайла Паніна «Виїзд Івана Грозного перед опричниками», яка зникла з Дніпропетровського художнього музею під час Другої світової війни. Потім її виявили ​​в США і ось тепер повернули нашій країні.

Ми дізналися про те, що це полотно Паніна знаходиться в Америці, близько двох років тому, коли його заявили як лот на торги аукціонним домом «The Potomack Company», – розповіла «ФАКТАМ» директор Дніпропетровського художнього музею Тетяна Шапаренко. – Ми відразу ж направили на адресу аукціонного дому повідомлення про те, що картина незаконно вивезена з України в період гітлерівської окупації. У результаті ця робота була знята з торгів.

Україна представила американській стороні неспростовні докази того, що полотно до початку війни між фашистською Німеччиною і СРСР перебувало у дніпропетровському музеї. У тому числі, фотознімки довоєнної експозиції і розписку офіцера вермахту про те, що «Виїзд Івана Грозного перед опричниками» і ряд інших картин тимчасово вилучаються з музею для прикраси адміністративних приміщень.

Процес повернення полотна – робота копітка, тому він зайняв два роки. До нього були залучені державні органи України і Сполучених Штатів.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...