«Томос не такий», – Філарет пояснив, чому відкликав свій підпис під рішенням собору

Опубліковано: 12.01.2020. Автор: .

«Томос не такий», – Філарет пояснив, чому відкликав свій підпис під рішенням собору
Патріарх Філарет.

Філарет заявив, що відкликав свій підпис під постановою помісного собору УПЦ Київського патріархату «через різницю між отриманим Україною томосом і аналогічними документами, що були видані іншим країнам». За словами патріарха, томос Православної церкви України не такий, як у інших православних церков. Про це вона сказав в ефірі телеканалу ZIK.

На думку патріарха, різниця полягає в тому, що інші церкви є незалежними.

Вони дійсно незалежні церкви, а ми – церква залежна, і ця залежність записана в цьому томосі. У чому полягає ця залежність? По-перше, змінили нам назву. Називають нашу церкву не «Українська православна церква», як інші церкви, наприклад, Болгарська, Російська, Грецька православні церкви, а нас називають ПЦУ. Чому?

А тому, що діяльність нашої церкви обмежується територією України. За її межами ми не маємо ніякого права, – зазначив Філарет.

Нагадаємо, патріарх Філарет відкликав підпис під документом Об’єднавчого собору 2018 року, на якому було проголошено створення Православної церкви України і ліквідація УПЦ Київського патріархату.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...