Російський уряд пішов у відставку, а Путін планує зміни до Конституції

Опубліковано: 15.01.2020. Автор: .

Російський уряд пішов у відставку, а Путін планує зміни до Конституції

Уряд Росії подав у відставку. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на прем’єр-міністра Дмитра Медведєва. У ході зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним він заявив, що вважає таке рішення правильним на тлі оголошених главою держави пропозицій про зміну Конституції.

Президент Росії Володимир Путін під час щорічного послання Федеральним зборам заявив, що можливі зміни в Конституції РФ в пункті про неприпустимість президентства однієї і тієї ж людини більше двох разів поспіль.

У нашому суспільстві обговорюється конституційне положення про те, що одна і та ж особа не має займати посаду президента Російської Федерації більше двох термінів поспіль. Не вважаю це питання принциповим, але згоден з цим, – сказав Путін.

Говориться про те, щоб скасувати застереження «поспіль», уточнивши саме кількість термінів, які людина може перебувати на посаді гаранта, а не їх порядок.

Ваш покірний слуга два терміни відслужив, потім пішов з цієї посади і мав конституційне право повернутися на посаду президента, тому що це вже було не два терміни поспіль, – зазначив Путін.

За його словами, важливість таких конституційних правок обумовлена суспільним інтересом і позицією ряду політиків і політологів.

Старий склад уряду буде виконувати обов’язки до призначення нового. А, за словами Медведєва, в подальшому всі рішення щодо нового складу Кабміну буде приймати президент РФ.

Повідомляється, що Путін запропонує Медведєву посаду заступника голови Радбезу РФ.

Шановний Володимире Володимировичу, шановні колеги, ви всі були свідками послання президента РФ, Володимир Володимирович як президент позначив не тільки пріоритети роботи в нашій країні на найближчий рік, але і позначив цілий ряд фундаментальних змін в Конституцію РФ. Ці зміни, коли вони будуть прийняті – а цілком ймовірно, це буде зроблено після обговорення, як було сказано, – вони внесуть суттєві зміни не тільки в цілий ряд статей Конституції, а й в цілому в баланс влади. Влади виконавчої, влади законодавчої, влади судової, – повідомив Медведєв.

Він зазначив, що уряд РФ має надати Путіну «можливість приймати всі необхідні для цього рішення».

І в цих умовах, я вважаю, що було правильно, щоб відповідно до статті 117 Конституції РФ уряд РФ в чинному складі подав у відставку, – підсумував Медведєв.

Дмитро Медведєв займав пост глави уряду РФ з 8 травня 2012 року до 15 сiчня 2020-го. Для Росії це рекорд за часом роботи на чолі кабінету міністрів – більше семи років і восьми місяців.

З 7 травня 2008 року по 7 травня 2012-го Медведєв був президентом РФ. До цього він був головою Ради Міністрів – членом Вищої державної ради Союзної держави РФ.

Володимир Путін зараз перебуває в статусі президента четвертий термін. Перші два він відбув з 2000-го по 2008 рік, потім його обрали в 2012 році і знову переобрали в 2018 році (президентський термін збільшився з 4 до 6 років). Наступні вибори заплановані на 17 березня 2024 року.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...