Папа Римський вперше в історії призначив жінку на керівну посаду в Ватикані

Опубліковано: 16.01.2020. Автор: .

Папа Римський вперше в історії призначив жінку на керівну посаду в Ватикані
Франческа Ді Джованні.

66-річна Франческа Ді Джованні стала заступником секретаря Відділу по зв’язках з державами, який відповідає Міністерству закордонних справ в інших державах. Як повідомляє Vatican News, з новим призначенням у відділі, окрім Франчески Ді Джованні, буде працювати і монсеньйор Мирослав Ваховський, який займається сектором двосторонньої дипломатії. Таким чином, пост зама секретаря в Держсекретаріаті вперше в історії займає жінка.

Коментуючи своє призначення вона розповіла, чим займається сектор багатосторонніх відносин при Відділі зв’язків з державами: мова йде про міжурядові організації і про багатосторонні угоди. Цьому аспекту дипломатії, пояснила Ді Джованні, Папа Франциск приділяє велику увагу, хоча сьогодні його ефективність нерідко ставиться під сумнів.

Ді Джованні вважає, що призначення її на таку високу посаду – це знак уваги Папи до ролі жінок в Церкві і в суспільстві, однак насамперед це рішення, безумовно, пов’язане з самою функцією, а не з тим фактом, що вона жінка.

Ді Джованні народилася в 1953 році в Палермо, здобула юридичну освіту і проходила практику в міжнародному центрі фоколярів «Справа Пречистої Діви Марії». З вересня 1993 року була офіціалом Відділу по зв’язках з державами, займаючись багатосторонніми відносинами, зокрема, питаннями, пов’язаними з міжнародними угодами з міграції, міжнародного гуманітарного права, комунікацій, приватного міжнародного права, становища жінок, інтелектуальної власності і туризму.

Зазначимо, що Секретарем з відносин з державами Ватикану, що відповідає посаді міністра закордонних справ, на сьогоднішній день є монсеньйор Джозеф Мерфі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...