Щоб було, як в Ізраїлі: міністр охорони здоров’я приїхала на Рівненщину

Опубліковано: 16.01.2020. Автор: . Рівненська область

Щоб було, як в Ізраїлі: міністр охорони здоров’я приїхала на Рівненщину

Сьогодні, 16 січня, у Рівному перебувала міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька. Вона провела для медиків Рівненщини нараду з питання укладання договорів з Національною службою здоров’я України, відвідала обласну клінічну лікарню, обласний протипухлинний центр, а також Госпіталь ветеранів війни у Клевані.

У Рівненській області на сьогодні автономізовано 96,8% закладів, котрі надають екстрену, вторинну та третинну допомогу. Більшість лікарень вже зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я. Триває робота над комп’ютеризацією закладів. Із такими показниками область має високу готовність до другого етапу медичної реформи.

Як відомо, автономізація, комп’ютеризація та реєстрація в електронній системі є запорукою для успішної співпраці з Національною службою здоров’я України. Далі НСЗУ буде з цими лікарнями укладати договори для того, щоб перераховувати державні кошти за Програмою медичних гарантій. У результаті медичні заклади «вторинки» перейдуть на нову модель фінансування – «гроші йдуть за пацієнтом». Це вплине на якість медичних послуг, що пропонують людям лікарні, а також забезпечить їх конкуренцію між собою.

Окрім того, міністр нагадала, що з 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи. Буде запроваджено електронні медичні книжки та лікарняні, а також рецепти на програму «Доступні ліки». Так розпочнеться реформа вторинної (спеціалізованої) ланки медичної допомоги. Крім того, впровадять гарантований пакет медичних послуг. Його обсяг визначатиметься з урахуванням потреб пацієнтів, клінічної доцільності, економічної ефективності та забезпечення рівного доступу до послуг.

А в 1 липня нова модель фінансування почне працювати в поліклініках. За скеруванням лікаря можна буде отримати понад 50 лікувальних і діагностичних процедур.

Я сподіваюся, що Рівненщину можна буде ставити у приклад іншим регіонам, що тут можна буде побачити лікарню на рівні Ізраїлю. Інвестори є. Ми будемо ділитися з ними своїми ідеями. Сподіваємося, що вдасться успішно реалізувати проект з протипухлинним центром, – резюмувала пані Скалецька.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...