Міністр культури пропонує садити журналістів у в’язницю за дезінформацію

Опубліковано: 18.01.2020. Автор: .

Міністр культури пропонує садити журналістів у в’язницю за дезінформацію

В парламент направили законопроєкт, автором якого є міністр культури Володимир Бородянський та його заступник Анатолій Максимчук. Чиновники, зокрема, впевнені, що ЗМІ повинні нести кримінальну відповідальність, а журналістів за деякі види неправдивої інформації садити в тюрму.

На їхню думку, така інформація повинна кваліфікуватися військовим терміном «дезінформація». Якщо така дезінформація стосується національної безпеки, то настає кримінальна відповідальність. Для розповсюджувачів цієї інформації передбачені штрафи від 1000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів, а також виправні роботи на строк від одного до двох років. А для тих, хто поширює дезінформацію через комп’ютерні системи та боти, а також фінансує це – в’язниця до п’яти років. Тюрма також світить і тим, хто займається дезінформацією повторно, а також за попередньою змовою групою осіб. Тут уже термін – до семи років в’язниці та до 9,4 мільйони гривень штрафу.

Згідно з документом, крім іншого, буде створена організація журналістського самоврядування, яка буде видавати посвідчення професійного журналіста. Профі з цієї організації отримають посилений захист від держави. Решта представників ЗМІ такого захисту не матимуть. Також розповсюджувачі масової інформації повинні будуть себе ідентифікувати. За словами Максимчука, всі інші журналісти будуть вважатися звичайними журналістами. А профі з посвідченнями від цієї організації отримуватимуть посилений захист від держави, наприклад, отримають безкоштовну правову допомогу в кримінальних справах, а також охорону в разі загрози життю.

Буде головний інквізитор, який буде цензурувати ЗМІ від імені суспільства – писати їм вимоги і судитися. Держава запровадить знак якості для достовірних ЗМІ. Решта, мабуть, стануть недостовірними. Тобто вводять презумпцію недостовірності ЗМІ. І все це виправдовують війною. Такої свободи слова ви хотіли?, – прокоментував законопроект голова Національної спілки журналістів Денис Іванеско  у Facebook.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...