Збільшать пенсійний вік і стаж: як в Україні у 2020 році будуть вираховувати пенсію

Опубліковано: 19.01.2020. Автор: .

Збільшать пенсійний вік і стаж: як в Україні у 2020 році будуть вираховувати пенсію

Пенсії в Україні в 2020 році будуть розраховувати за оновленою формулою і розмір виплат безпосередньо залежить від заробітку і страхового стажу, який протягом восьми років до 2028-го включно буде зростати до 35 років.

Так, вже з квітня пенсійний вік для жінок збільшиться на півроку і становитиме 59,5 років. Нагадаємо, що підвищувати пенсійний вік для жінок стали ще в 2011-му – щороку на півроку.

Згідно з внесеними змінами до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розмір пенсії за віком визначається за формулою: П (розмір пенсії) = Зп (заробітна плата) x Кс (коефіцієнт страхового стажу).

Коефіцієнт страхового стажу визначається за формулою:

Збільшать пенсійний вік і стаж: як в Україні у 2020 році будуть вираховувати пенсію

Додамо, що заробіток для призначення пенсії визначається за період роботи з 1 липня 2000 року за даними персоніфікованого обліку.

Розмір пенсії буде перераховувати в залежності від заробітку і страхового стажу, а нарахування безпосередньо залежить від розміру середньої зарплати (наразі це 6188,89 гривень).

Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність (мінімальна пенсія) в 2020 році збільшиться на 8% – з 1638 гривень до 1769 гривень.

Нагадаємо, уже в березні буде проведено індексацію для одержувачів пенсійних виплат за формулою «50% інфляції + 50% зміни середньої зарплати за минулий рік», виходячи з цих розрахунків пенсії в середньому зростуть на 12%.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...