«Тільки разом ми сильні!» Президент Зеленський привітав українців із Днем Соборності

Опубліковано: 22.01.2020. Автор: .

«Тільки разом ми сильні!» Президент Зеленський привітав українців із Днем Соборності

Сьогодні Україна відзначає День Соборності – річницю проголошення «Акту Злуки» Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), яке відбулося в 1919 році. З нагоди свята українців привітав Президент Володимир Зеленський. У своєму привітанні глава держави зробив акцент на єдності українців, оскільки «щоб бути сильними, потрібно стати єдиними».

Рівно 101 рік тому відбулася одна з найбільш знакових подій в історії української державності та національно-визвольних змагань… Чи зробили ми висновки з цієї історії? Вона вчить нас простому, але життєво важливому для України принципу: тільки разом ми сильні, – підкреслює Президент.

На думку глави держави, крім загальних традицій, культури і релігії націю об’єднують ще й цінності, «прийнятні для кожного куточка України, і за якими в майбутньому про українців могли б дізнаватися в кожному куточку планети».

Дорогі українці! Щоб бути сильними, потрібно стати єдиними. Щоб стати єдиними, потрібно бути сильними. Пам’ятайте про це! Зі святом вас! З Днем соборності України!, – резюмує Президент.

Тим часом, у Києві на мосту Патона проходить щорічна акція «живий ланцюг Соборності» з нагоди свята. А у Львові до Дня Соборності школярі утворять «Ланцюг єднання» та розгорнуть 15-метровий прапор.

22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну. Ним стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Століттями розірваний український народ визволився з неволі і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...