Збиткові тарифи, мільйонні борги та холодні оселі. В «Рівнетеплоенерго» розповіли про можливі наслідки від популізму уряду

Опубліковано: 24.01.2020. Автор: . Рівненська область

Збиткові тарифи, мільйонні борги та холодні оселі. В «Рівнетеплоенерго» розповіли про можливі наслідки від популізму уряду

Ще наприкінці минулого року в уряді пафосно заявили, що рахунки за опалення та гарячу воду (а тим, у кого індивідуальні котли – за газ) за грудень 2019 року українці отримають з сумами, на 20-30% меншими, ніж в листопаді. У середньому це мінус 200 – 300 гривень з кожного рахунку. Пояснили тоді,  що такий перерахунок зробили відповідно до постанови Кабміну у зв’язку із зміною ціни природного газу. Однак такий «подаруночок під ялинку» для споживачів виліз боком тепловикам. За словами фахівців ТОВ «Рівнетеплоенерго» це принесло їхньому підприємству мільйонні збитки. І якщо їх ніхто не погасить, обіцяють нарахувати ці суми споживачам.

«Це не шлях до бідності, а до краху»

«Рівнетеплоенерго» повідомляє, що бере до уваги постанову Кабміну та виставляє до сплати за грудень рахунки з сумами, на 20% меншими від реальної вартості, а для тих, хто обігрівається від котелень на альтернативному паливі — на 30%. На підприємстві зауважують, що постанова не обов’язкова до виконання, однак місцеві тепловики її виконують. До того ж документом не передбачене врахування вартості інших складових, таких як транспортування газу, електроенергії, води, розподілу тощо. Тим самим «Рівнетеплоенерго» отримає збитки 11 мільйонів 300 тисяч гривень. Окрім того, підприємству ще не погасили збитки на 17 млн. гривень від ціни на газ, встановленої ще у листопаді 2018 року.

Виходить, що той показник, який зменшився – його перераховують, а інші, які об’єктивно і фізично збільшились – їх до уваги не беруть, – говорить директор «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський. – Але так не буває. Адже це шлях не до бідності, а до краху. Ми комерційне підприємство і ця ціна є збитковою для нас.

Місто допомогти хоче, але не знає, як

Щоб вирішити ситуацію із перерахунком тарифів «Рівнетеплоенерго» звернулося до Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненської міської ради з проханням про відшкодування непокритих збитків за рахунок бюджету. Якщо грошей не дадуть, тепловики обіцяють виставити своїм споживачам повну вартість послуг.

У нас є домовленість із владою про компенсацію із місцевого бюджету, – говорить Олександр Корчинський. – За грудень 2019 року сума компенсації становить 11,3 млн гривень. Якщо цих грошей не буде, то ми будемо вимушені дорахувати ці кошти впродовж нинішнього опалювального сезону споживачам.

Міський голова Рівного Володимир Хомко каже, що розуміє прохання тепловиків про компенсацію і каже, що постарається допомогти.

Як це зробити наразі не знаю, працюємо разом з обласною адміністрацією, — говорить Володимир Хомко журналістам «Суспільне Рівне». – Кошти є. Питання в тому, як це зробити, не порушивши закон. Комунальним теплопостачальним підприємствам це зробити легше, але «Рівнетеплоенерго» — не комунальне.

Збиткові тарифи, мільйонні борги та холодні оселі. В «Рівнетеплоенерго» розповіли про можливі наслідки від популізму уряду

Іван Надєїн та Олександр Корчинський під час прессніданку. Фото: Вісті Рівненщини.

Перехід на твердопаливні котли залежить від депутатів

На думку тепловиків, виходом із ситуації могло б стати переведення більшої кількості котелень Рівного на твердопаливні котли.

У нас починає працювати програма газозаміщення, – каже Іван Надєїн. – Зараз в Рівному тепло забезпечується на 98 відсотків завдяки газу. В планах знизити цей показник до загальноєвропейського рівня. Це буде вигідно для споживачів. Також часто питають про екологію. Проводилась ціла низка експертиз, які довели, що викидів в атмосферу потрапляє менше із котлів на біомасі.

Варто зазначити, що зараз у Рівному вже встановлено цілу низку котлів на твердому паливі, але для їх запуску не вистачає лише підтримки місцевих депутатів, які наклали мораторій на переведення газових котлів на щепу. Це рішення міський голова вважає політичним і не на користь рівнянам.

Спочатку – рахунки за комуналку, а потім – Єгипет

Ускладнює ситуацію і проблема з боржниками, яка існує по більшості міст України. Рівне не виняток. Мешканці багатоквартирних будинків неохоче сплачують рахунки за споживання тепла та гарячої води. Щоб хоча б якось вплинути на ситуацію, найбільш зухвалих боржників почали тимчасово відключати від теплопостачання. Окрім того, комунальники нагадують, що із прийняттям нового закону «Про житлово-комунальні послуги», через борги тепер можна і  майна позбутися.

Відчуження квартири закон дозволяє, має бути чи 90, чи 70 мінімальних заробітних плат заборгованість, а це приблизно під 100 тисяч, – продовжує Олександр Корчинський. – Вже понакладали арешти на рахунки. Першими, кому тимчасово обмежили послуги теплопостачання – це мешканці Макарова, 56. Там п’ять квартир боржників накопичили суму в понад 100 тисяч гривень. Дуже прошу – платіть рахунки. Якщо не можете, то приходьте до нас і будемо шукати вихід із ситуації. Оформляти договори реструктуризації боргу. Ми йдемо назустріч вам, а ви підіть нам назустріч.

Загалом станом на 1 січня 2020 року заборгованість споживачів перед «Рівнетепоенерго» сягала майже 185 мільйонів гривень.

Але виходить так, що найбільші неплатники, якраз ті, хто мають декілька авто, декілька квартир. Вони просто не платять, – додає засновник групи компаній «Укртепло» Іван Надєїн.

До слова, тепер, аби якось змусити розрахуватися за надані послуги, в рамках законодавства Державна виконавча служба за заявами «Рівнетеплоенерго» обмежуватиме боржникам навіть виїзд за кордон.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...