Польща відновить меморіальну дошку воїнам УПА на горі Монастир

Опубліковано: 27.01.2020. Автор: .

Польща відновить меморіальну дошку воїнам УПА на горі Монастир

Польська влада візьме під захист пам’ятну дошку з іменами воїнів Української повстанської армії на горі Монастир в Підкарпатському воєводстві, яку недавно осквернили вандали, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Польська влада відновить на горі Монастир в Підкарпатському воєводстві в Польщі пам’ятну дошку з іменами воїнів Української повстанської армії, які загинули в боях з НКВС в 1945 році, яку спотворили вандали. Про це 27 січня в Освенцімі під час спільного брифінгу з президентом Польщі Анджеєм Дудою сказав Президент України Володимир Зеленський. Трансляцію вела прес-служба Офісу Президента України в Facebook.

Україна розблокувала мораторій на пошукові роботи, польські експерти провели перші роботи у Львівській області. Наступним кроком буде відновлення польською стороною пошкодженої української могили на горі Монастир і взяття її під захист, – сказав Зеленський.

Президент додав, що відтепер у відносинах України і Польщі буде акцентуватися увага на тому, що об’єднує країни.

Пам’ятна дошка з іменами воїнів УПА була знівечена 20 січня 2020 року.

У попередні роки в Польщі неодноразово знищували українські місця пам’яті і українські могили. Через це влітку 2017 року українська сторона відмовила польської в пошуку і ексгумації похованих в Україні поляків.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...