Від завтра Велика Британія вже не буде у складі ЄС: що це означає

Опубліковано: 31.01.2020. Автор: .

Від завтра Велика Британія вже не буде у складі ЄС: що це означає

Від 1 лютого Велика Британія уже офіційно перестане бути членом Європейського союзу. Епопея із виходом країни зі складу ЄС триває ще від 2016 року, коли відбувся загальний референдум, на якому 51,9% британців висловилися за ідею покинути об’єднання.

Угоду про Brexit вже затвердили британський парламент та очільники головних структур Європейського союзу, тому вихід Британії з ЄС уже є невідворотнім процесом. Британський прем’єр Борис Джонсон також активно виступає за Brexit, а тому має на меті довести до кінця також і перехідний період, щоб повністю закінчити відділення Британії від усіх рамок та правил всередині ЄС, йдеться у сюжеті ТСН.

Велика Британія опинилася в прообразі Європейського союзу – Європейському економічному співтоваристві (ЄЕС) – значно пізніше за країни Центральної та Західної Європи, які і були засновниками такого об’єднання. Історично британці, які проживають на відокремленому від Європи острові, більше тяжіли до власної незалежності, суверенітету, традицій, а також – відносинам із США. Значна кількість уніфікованих правил Європейського союзу не завжди були прийнятними для Британії.

2011 року після економічної кризи євроскептицизм у Британії увійшов у нову фазу та всерйоз почали лунати заяви про необхідність референдуму. Петицію щодо цього підписали понад 100 тисяч британців, однак парламент більшістю голосів ухвалив рішення не проводити його.

Після тривалого тиску 2013 року прем’єр-міністр Девід Кемерон пообіцяв таки провести референдум. Його партія підготувала законопроєкт та внесла його до парламенту. Умовою для цього була перемога на майбутніх виборах. У травні 2015 року консерватори отримали більшість, а вже через рік – 23 червня 2016 року референдум щодо Brexit було проведено. 51,89% проголосували за вихід із Європейського союзу, тоді як 48% висловилися за подальше перебування в ЄС. За те, щоб залишатися в ЄС, переважно проголосували жителі Шотландії, Північної Ірландії та столичного регіону – Лондона. Кемерон же після результатів оголосив про свою відставку.

До кінця 2020 року між ЄС та Британією діятиме перехідний період. Уже у березні сторони домовилися знову сісти за стіл перемовин і почати обговорювати співпрацю та необхідні угоди для майбутнього після цього періоду. Однак низка речей досі лишатимуться незмінними. Між Британією та ЄС лишатиметься вільне пересування, а британці матимуть право стояти в чергах на митному контролі для власників паспортів. Те саме стосується водійських прав, документів на тварин та навіть Європейської картки медичного страхування – усі вони продовжуватимуть діяти.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...