ПЦУ виключила Філарета зі Священного Синоду

Опубліковано: 05.02.2020. Автор: .

ПЦУ виключила Філарета зі Священного Синоду

Синод Православної церкви України під головуванням митрополита Київського і всієї України Епіфанія фактично виключив зі своїх лав почесного патріарха Філарета.

Враховуючи відсутність на шести засіданнях Священного Синоду поспіль, необґрунтовану відмову брати участь у засіданні Священного Синоду попри письмове запрошення, було вирішено зупинити повноваження почесного патріарха Філарета як члена Священного Синоду, – йдеться у повідомленні пресслужби ПЦУ.

Водночас Священний Синод наголосив, що Філарет залишається єпископом ПЦУ, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією. Почесного патріарха та його прихильників закликали вийти з самоізоляції.

Також синод нагадав: Філарет є архієреєм на спокої, а тому йому канонічно заборонено звершувати будь-які висвячення в єпископи. Тому клірики, іменовані ним у позастатутний спосіб єпископами, не є ними.

За останні місяці Філарет висвятив 7 єпископів для Київського патріархату, ліквідацію якого він не визнає.

Нагадаємо, Філарет був пожиттєвим членом синоду як керівник УПЦ КП, яка влилась до ПЦУ. В такому ж статусі постійним членом є колишній предстоятель УАПЦ Макарій та представник УПЦ МП Симеон. Однак Філарет відвідав кілька перших засідань синоду, але потім заявив про незгоду з політикою Епіфанія та намагається відновити Київський патріархат, хоча жоден з українських єпископів колишньої УПЦ КП його не підтримав, а тільки двоє з Росії.

Водночас, ПЦУ залишила Філарету Володимирський монастир та офісні приміщення в Києві на вулиці Пушкінській.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...