Біля Львова розпочали наймасштабніше в історії України публічне знищення контрафактного алкоголю

Опубліковано: 26.02.2020. Автор: . Львівська область

Біля Львова розпочали наймасштабніше в історії України публічне знищення контрафактного алкоголю

Сьогодні, 26 лютого, у Винниках, що на Львівщині вперше розпочали процедуру публічного знищення підробленого алкоголю. Понад 37 тисяч пляшок вагою понад 14 тонн виллють у бочки та утилізують на очисних спорудах.

Алкогольні напої «Чарка золота», «Чарка срібна», «Золота пшеничка», «Лісова пісня», «Велика княгиня Ольга», «Великий князь Мономах», «Синяя лошадь», «Будьмо», «Забава», «Рідна столиця», «Максимум» конфіскували у Хмельницькій області. У них була підроблена акцизна марка. Викликав сумніви і вміст пляшок. Продати його планували за понад 4 млн гривень.

До Винників алкоголь перевезли тому, що тут є достатньо виробничих потужностей для утилізації продукту такого обсягу. Підприємство виграло відповідний тендер на Prozorro.

Переробку конфіскату визнали недоцільною. Пояснили це тим, що вміст спирту в напоях — від 27% до 32%. А публічний спосіб утилізації обрали тому, що попередні були неефективними. Пляшки теж здадуть на переробку.

Це не поодинокий випадок виявлення партій з підробленим алкоголем. Роками у нас були проблеми з конфіскатом, підакцизними товарами, які мали бути утилізовані або перероблені, які держава в тому чи іншому випадку конфіскувала. Однак раніше його виявляли, розміщували на складах, а механізму утилізації не було, – розповідає міністр юстиції Денис Малюська. – Ми не маємо доказів, що його дійсно знищували, натомість представники бізнес-середовища заявляють, що контрафактний алкоголь повертався на ринки знову.

Серед нововведень: відеозапис процедури знищення, повідомлення про майбутнє знищення, в тому числі для бізнес-спільнот, аби вони могли приїхати і пересвідчитися, що товари дійсно знищили.

Через великий об’єм алкоголю процес утилізації займе майже тиждень. Робитимуть це спеціально відібрані люди. Алкоголь із пляшок зливатимуть у спеціальний резервуар, а потім сюди доливатимуть синій барвник. Опісля його виллють на очисних спорудах у стоки.

Фото: Дивись.Інфо.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...