Сніг навколо української антарктичної станції став криваво-червоним

Опубліковано: 26.02.2020. Автор: .

Сніг навколо української антарктичної станції став криваво червоним

Сніг навколо української антарктичної станції «Академік Вернадський» вже кілька днів як забарвився в червоний колір, що викликає асоціації не то з малиною, не то з кров’ю.  Як повідомляє на своїй сторінці в Facebook Міністерство освіти і науки України, дивне забарвлення викликане мікроскопічними сніговими водоростями Chlamydomonas nivalis.  Вчені їх визначили під мікроскопом.

Водорості розмножуються спорами, які не бояться екстремальних температур і зберігаються в снігу протягом всієї тривалої зими. Коли погодні умови стають сприятливими (а зараз в Антарктиді якраз літо), спори починають проростати. Оскільки, крім зеленого пігменту – хлорофілу, їхні клітини містять ще й червоний каротиновий шар, на снігу виникають червоні плями ніби від малинового джему. До речі, цей шар захищає водорості від ультрафіолетового випромінювання.

«Цвітіння» снігу сприяє зміні клімату. Адже через червоно-малинове забарвлення сніг менше відбиває сонячного світла та швидше тане. Як наслідок — у ньому утворюється дедалі більше яскравих водоростей.

З настанням холодів хламідомонада готується до зимового спокою і «цвітіння» снігу припиняється, – йдеться у повідомленні.

Також учені наголошують, таке явище, крім Антарктиди, можна спостерігати ще і в Арктиці, а також в Альпах та інших високогірних екосистемах.

У коментарях користувачі соцмережі жартома пишуть, що подекуди такий сніг у них асоціюється із салом. Інші ж зізнаються, що схоже, ніби там сталося жахливе вбивство.

Нагадаємо, раніше  ми писали, що у Дунаєвецькому районі Хмельницької області з’явився червоний шар невідомої речовини, схожий на сніг.

Фото: Андрій Зотов.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

Опитування

Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...