В Україні в армію призвуть чоловіків до 43 років: кого і коли

Опубліковано: 04.03.2020. Автор: .

В Україні в армію призвуть чоловіків до 43 років: кого і коли

В Україні збираються призивати в армію випускників військових кафедр вузів. Причому під рушницю збираються поставити чоловіків до 43 років. Правда, обіцяють, що в зону бойових дій таких «новобранців» не відправлять.  Самі призовники розгублені: військовій справі вони вчилися давно.

Заступник обласного воєнкома Дніпра Сергій Полуциган розповів журналістам із OBOZREVATEL, що призов випускників військових кафедр відбувається вже другий рік поспіль. При цьому, за його словами, вони здебільшого не ухиляються.

Це абсолютно різні категорії громадян щодо виконання військового обов’язку. Особи, які закінчили військові кафедри, це офіцери запасу. Вони свідомо пішли на військову підготовку. Це обов’язковий вид служби, вони не можуть відмовитися від нього, – розповів він.

В армії офіцери запасу прослужать 18 місяців, всіх розподілять на посади, відповідно до їх звань. Однак, на відміну від офіцерів-контрактників, їх не можуть відправити в зону проведення ООС.

За словами Полуцигана, мета такого призову – сформувати якісний резерв. Мовляв, офіцери вже в реальних умовах зможуть застосувати свої знання, згадати чому їх колись учили.

Однак деякі знання, отримані на воєнках, уже не відповідають нинішнім українським реаліям. Як розповів випускник військової кафедри В’ячеслав, який навчався в 2013-2015 роках, тоді їх військовій справі вчили як при Радянському Союзі.

Я закінчував військову кафедру в 2016 році. І можу сказати, що мало чого нас там навчили, – говорить вже інший випускник воєнки Олександр. – В країні війна йшла повним ходом, а ми недопалки на території університету збирали під час воєнки. А зараз хочуть призвати тих, у кого вже сім’ї, діти і стабільна робота. Я звичайно, розумію, що країну потрібно захищати, але навіть за ці роки не змогли професійну армію зробити і нормальний резерв створити з тих, хто вже пройшов бойові дії.

Військовий експерт Костянтин Машовець згоден – дефіцит молодшого офіцерського складу в армії є. Однак, чи вирішать цю проблему нинішні випускники воєнок – питання.

Окрім того, всім відомо, що багато студентів ішли на військову кафедру заради того, щоб потім не бути призваними. За навчання платили гроші, і чималі. Але зараз цей захист від армії перестав працювати. І, звичайно, багато цим не задоволені. Тож невідомо, наскільки ці офіцери будуть корисні в армії зараз.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...