Віталій Коваль може втратити посаду голови Рівненської ОДА вже у березні

Опубліковано: 04.03.2020. Автор: . Рівненська область

Віталій Коваль може втрати посаду голови Рівненської ОДА вже у березні

Очевидно, що саме таким буде логічне завершення перерозподілу впливу на виконавчу вертикаль влади в країні. Перестановки очікують не лише на Віталія Коваля та Рівненщину, а більшість областей держави. Історія розпочалася із того, що на початку лютого Офіс Президента змінив свого керівника. На заміну, людині, яку пов’язують із дніпропетровською бізнес-групою, Андрію Богдану –прийшов інший Андрій – Єрмак.

І менш ніж за місяць, 4 березня, Офіс Президента скликав позачергове засідання Верховної Ради, на котрому планує розглянути діяльність Кабінету Міністрів, Генпрокуратури, Служби Безпеки та МВС. Очевидно, що виконавчу вертикаль та правоохоронну систему будуть перекроювати під «нове бачення» нового керівника Офісу. Крісел можуть позбутися як окремі міністри, так і увесь Кабмін.

Отже, швидше рано, аніж пізно, зміни торкнуться і представників виконавчої вертикалі на місцях – голів обласних та районних адміністрацій, пишуть колеги із Рівне вечірнє.

Віталій Коваль – у топі серед кандидатів «на виліт»

Варто згадати, що за показниками «успішності» Рівненщина відверто пасе задніх. Такого провалу в процесі розвитку територій, який допустив Коваль, не бачила область, навіть, за часів його попередника Олексія Муляренка.

Віталій Коваль може втрати посаду голови Рівненської ОДА вже у березні

За рейтингом, опублікованим аналітичним центром «Слово і діло», рівень відповідальності Віталія Коваля – 0%. За час своєї роботи він не виконав жодної обіцянки, не представив свого бачення розвитку регіону, публічно не прозвітував про 100 днів своєї діяльності, схоже, взагалі немає розуміння або стратегії розвитку області, відповідно – відсутністі й результати.

До того ж Міжнародний центр перспективних досліджень взагалі визнав Віталія Коваля одним із найгірших голів ОДА в країні, та кандидатом на виліт із команди Президента України.

Віталій Коваль може втрати посаду голови Рівненської ОДА вже у березні

Керівник Рівненської ОДА також не виділяється плідною співпрацею очолюваного ним відомства та Рівненської обласної ради. Згідно з результатами дослідження, у середньому облрада голосувала за 1 рішення ОДА на місяць. …Ковалю “не заважали” працювати внутрішньо-регіональні конфлікти, війна компроматів чи щось на кшталт. Його діяльності в принципі було замало, як для досягнення результатів в області, – йдеться у експертному висновку МЦПД.

Майже нічого особистого – просто бізнес

Та навіть, такі кричущі експертні оцінки роботи Віталія Коваля не більше ніж додаткова підстава для зміни керівництва області. Головна ж це – перерозподіл сфер впливу між бізнес-елітами.

На початку епопеї із обранням нового керівника для області влітку 2019 року відбувалися цілі підкилимні баталії між кількома групами:

 • місцеві «Слуги народу», які отримали в області чимало мандатів нардепів, вважали, що логічно аби саме вони вирішували, хто виконуватиме доручення Кабміну в області;
 • вихідці із дніпропетровської групи впливу (саме тої, до якої відносився Андрій Богдан) знайшли на Рівненщині «свою» людину в особі голови обласної ради Олександра Данильчука;
 • група «широко відомого у вузьких колах» львівського бізнесмена та забудовника Ігоря Компанця, який має прямий вихід до правоохоронних структур країни.

Саме Ігорю Компанцю наприкінці 2019 року вдалося отримати під свій контроль три західні області та призначити там на посади голів ОДА осіб зі своєї орбіти впливу. Четвертою ж мала стати Рівненщина, однак тут спритнішими виявились вихідці із Дніпропетровська та Олександр Данильчук. Саме за їх сприяння область отримала Віталія Коваля.

От і виходить, що у березні ситуація для зміни керівництва обласної адміністрації найсприятливіша, оскільки збігаються одразу кілька обставин. Це і зміна керівника Офісу Президента, відповідно – втрата позицій в країні дніпропетровської групи; посилення впливу на ситуацію в області народних депутатів від «Слуги народу»; переформатування Кабміну і більшої частини низхідних структур, таких як ОДА.

Віталій Коваль може втрати посаду голови Рівненської ОДА вже у березні

Явно не зміцнює позиції Віталія Коваля і нестабільна ситуація із його патроном Олександром Данильчуком. Останній, можливо, не позбудеться своєї посади на черговій сесії обласної ради, але спровокований ним розкол у облраді точно ускладнить роботу для ОДА, а отже лише пришвидшить відставку Віталія Коваля.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

  Опитування

  Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

  Переглянути результати

  Loading ... Loading ...