Не цілувати і не торкатися ікон: в УГКЦ розповіли про заходи безпеки у церквах у зв’язку із коронавірусом

Опубліковано: 12.03.2020. Автор: .

Не цілувати і не торкатися ікон: в УГКЦ розповіли про заходи безпеки у церквах у зв’язку із коронавірусом

Українська греко-католицька церква буде виконувати розпорядження державної та місцевої влади і санітарних служб. Про це сказав Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Водночас очільник УГКЦ просить усіх громадян відповідально ставитися до заходів безпеки, зберігаючи при цьому абсолютний спокій.

Молімося за тих, хто захворів, за тих, хто найбільш вразливий до цього вірусу, а також за працівників охорони здоров’я, адже вони перебувають «на передовій», найбільше ризикують своїм життям заради безпеки і здоров’я суспільства, — закликає Блаженніший Святослав. – Українська греко-католицька Церква буде виконувати розпорядження державної та місцевої влади і санітарних служб. Водночас ми зобов’язані дотримуватися всіх правил, які випливають з певних розпоряджень органів державної влади. Крім цього, заохочуємо людей похилого віку і батьків із малими дітьми залишатися вдома, адже вони перебувають у зоні найбільшого ризику.

У час Великого посту можна користати із трансляцій богослужінь за посередництвом сучасних засобів комунікації, каже священник. Окрім того, УГКЦ заохочує священників відповідати на прохання вірних уділяти їм Таїнства Сповіді та Причастя вдома, особливо коли йдеться про хворих осіб.

Що стосується участі в богослужіннях, Блаженніший Святослав передусім заохочує всіх дотримуватися правил особистої гігієни в храмах. У цей період може бути оправданим не торкатися і не цілувати ікон. Крім цього, «вимагаємо в наших церквах посилити заходи протиепідемічної безпеки, щоби наші храми були завжди чистим і безпечним місцем для особистої та спільної молитви».

Крім цього, він застерігає від будь-якої стигматизації або якогось негативного ставлення до уражених вірусом COVID-19 чи тих, хто перебуває під підозрою щодо цієї недуги.

На думку Блаженнішого Святослава, кожному, хто почувається хворим або знає, що був у приміщенні чи в контакті з особою, яка має ознаки цієї хвороби, варто самоізолюватися, не виходячи із дому.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...