«Вони за наше майбутнє віддали найцінніше – життя», – Зеленський привітав співвітчизників з Днем українського добровольця

Опубліковано: 14.03.2020. Автор: .

«Вони за наше майбутнє віддали найцінніше – своє життя», – Володимир Зеленський привітав співвітчизників з Днем українського добровольця
Фото ілюстративне.

Сьогодні ми відзначаємо День українського добровольця. Це свято справжніх патріотів, які у вирішальний час стали на захист незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України. Президент України Володимир Зеленський у своєму вітальному зверненні наголосив, що «для всіх нас вкрай важливим пам’ятати про наших героїв-добровольців»:

Вкрай важливим для нас є збереження світлої пам’яті про героїв-добровольців, адже доки жива пам’ять про тих, хто зробив перший мужній крок на захист України в тяжкий для неї час, хто віддав найцінніше – своє життя, доти не згасне воля до боротьби за наше майбутнє, майбутнє наших дітей.

Завдяки самовідданості й героїзму, продемонстрованим воїнами-добровольцями у боях із російським агресором, добровольчий рух назавжди ввійшов в історію України й надалі залишатиметься підтвердженням волелюбності українського народу та незламності його духу.

Я підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції», який Верховна Рада України ухвалила 4 грудня минулого року.

Законом передбачено надання статусу учасників бойових дій добровольцям, які захищали та захищають територіальну цілісність України й виконували та виконують бойові завдання в районі проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил. Радий, що перші посвідчення учасника бойових дій уже отримали наші герої-добровольці.

Я щиро вдячний за те, що й сьогодні багато хто з вас, набувши безцінного досвіду, продовжує виконувати бойові завдання на сході Батьківщини у складі оновленого українського війська.

Звертаюся до Кабінету Міністрів України з проханням активізувати роботу щодо створення Меморіалу українських героїв та Національного меморіального комплексу для почесного вшанування загиблих під час бойових дій на сході України. Прошу також опрацювати питання заснування відомчої нагороди для відзначення учасників добровольчого руху.

Україна має гідно вшановувати добровольців, які повернулися з фронту. Слава нашим добровольцям! Слава Україні!

Нагадаємо, що в Україні День українського добровольця відзначається з 2017 року. Ця дата була вибрана не випадково: 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом.

Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити, адже на першому етапі війни Україна зіткнулася з тим, що далеко не всі професійні військові були готові захищати свою державу. Загалом там діяло майже 40 добровольчих батальйонів.

Завдяки мужності українських патріотів, відданості національним інтересам вдалося зупинити російського агресора, а в цей час провести мобілізаційну роботу та посилити озброєння армії. Більшість бійців добровольчих батальйонів увійшла до військових частин силових структур.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...