Апарати штучної вентиляції легень в лікарнях морально застаріли, – медики

Опубліковано: 17.03.2020. Автор: .

Апарати штучної вентиляції легень в лікарнях морально застаріли, – медики
Фото ілюстративне.

Лікарі Рівненщини б’ють на сполох, що апарати штучної вентиляції легень, які є у реанімаційних відділеннях лікарень, непридатні для порятунку тяжкохворих, якими можуть були уражені коронавірусом пацієнти. Це питання фахові медики, які водночас є депутатами Рівненської облради, піднімали сьогодні під час засідання сесії, коли розглядали питання готовності області до можливої епідемії.

Апарати застарілі і потребують заміни. А в інфекційних відділеннях немає й таких, оскільки раніше наявність такого апарату в інфекційних відділеннях не була обов’язковою умовою, при потребі їх брали в інших відділеннях, – сказали лікарі.

До того ж, в Рівненській області немає жодної кисневої станції, кисень при потребі купують на Львівщині. Хоча, мовляв, кисневу станцію можна обладнати в обласній лікарні.

Про це ж говорив  і  головний санітарний лікар України Віктор Ляшко сьогодні під час сесії у Верховній Раді. Він зазначив, що зараз у відділеннях інтенсивної терапії є приблизно 3500 апаратів штучної вентиляції легень.

Але цієї кількості може не вистачити, і обладнання може бути застарілим, – сказав він.

Також Ляшко наголосив, що в Україні бракує і ліжок в інфекційних лікарнях.

Якщо в лікарні українських міст буде масове надходження заражених коронавірусом, 12 тис. ліжок в інфекційних лікарнях, які зараз підготовлені для приймання, може забракнути, – додав пан Ляшко.

Нагадаємо, поширення коронавірусної інфекції COVID-19 почалося наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила поширення коронавірусу пандемією. У всьому світі станом на ранок 17 березня  182 406 випадки захворювання COVID-19, з них 79 433 осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 101 356  випадків у 150 країнах.

В Україні зафіксовано сімох пацієнтів із коронавірусною інфекцією (четверо – у Чернівецькій області, двоє – у столиці, одна із хворих, 71-річна жителька Житомирської області, померла).

 

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...