Коронавірус в Україні: семеро хворих, зупинений залізничний транспорт і метро, а в трамваях та тролейбусах можна перевозити не більше 10 пасажирів

Опубліковано: 17.03.2020. Автор: .

Коронавірус в Україні: семеро хворих, зупинений залізничний транспорт і метро, а в трамваях та тролейбусах можна перевозити не більше 10 пасажирів

Станом на ранок 17 березня в Україні зареєстровано сім лабораторно підтверджених випадки COVID-19. В Чернівецькій області захворіли чотири людини, двоє у Києві та один випадок був У житомирській області. Тамтешня пацієнтка, 71-річна жінка, померла. Такі дані оприлюднило сьогодні вранці Міністерство охорони здоров’я.

Тим часом,  у світі зареєстровано 182 406 випадки захворювання COVID-19, з них 79 433 осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 101 356  випадків у 150 країнах.

На території Європейського регіону зареєстровано 63 268 випадків захворювання на коронавірус (Італія 27 980, Іспанія 9 191, Франція 6 633, Німеччина 6 012, Швейцарія 2 200) та 2755 летальних випадків (у світі – 7154).

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). Передбачається, що медпрацівникам, які задіяні на роботах з ліквідації з коронавірусу в Україні, доплачуватимуть до 200% зарплати. Також будуть здійснені доплати окремим категоріям працівників, які забезпечують основні сфери життєдіяльності.

Законом також встановлюється відповідальність за порушення санітарних норм під час поширення коронавірусної інфекції. Зокрема, для осіб, які можуть бути інфіковані COVID-19, за самовільне залишення місця обсервації (карантину) передбачена адміністративна відповідальність. А за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням навіть загрожує кримінальна відповідальність.

Окрім того, від сьогодні і до прийняття окремого рішення заборонено перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішніх сполучень (приміському, міському, регіональному та дальньому), в трамваях, тролейбусах та автобусах можна перевозити одночасно не більше 10 пасажирів. Також заборонено перевезення пасажирів метрополітеном в Києві, Харкові та Дніпрі.

Також з 17 березня в Україні заборонено проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб. Дозволено лише заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Заклади громадського харчування (ресторани, кафе), торговельно-розважальні центри, інші заклади розважальної діяльності, фітнес-центри, заклади культури теж повинні тимчасово припинити свою роботу.  Ресторанам дозволена лише адресна доставка їжі.

Щодо торгівлі, то дозволяється лише продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Також можна здійснювати банківську та страхову діяльність.

Коронавірус в Україні: семеро хворих, зупинений залізничний транспорт і метро, а в трамваях та тролейбусах можна перевозити не більше 10 пасажирів

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...