Медики не радять рівнянам самим собі робити тести на коронавірус

Опубліковано: 17.03.2020. Автор: . Рівненська область

Медики не радять рівнянам самим собі робити тести на коронавірус

На всю Рівненщину у нас сьогодні є лише сотня тестів (полімеразна ланцюгова реакція), які дозволяють впродовж доби визначити наявність коронавірусу в організмі людини. Саме таку кількість озвучили в обласному управлінні охорони здоров’я. Кажуть, закупив їх місцевий лабораторний центр. Щоправда, доступні вони не для всіх, бо робляться для пацієнтів, які прибули з місць, де вже були зафіксовані випадки захворювання, або для тих, хто міг контактувати із хворими на коронавірус. Для решти ж – так звані «експрес-тести». Щоправда в аптеках їх досі немає. Та й спеціалісти не радять їх робити без відповідного скерування лікаря.

Перший від’ємний тест може ввести в оману пацієнта. А це, своєю чергою, вплине на діагностику його хвороби. Подібні експрес-тести на коронавірус треба робити тричі  – на п’ятий, сьомий і чотирнадцятий день, – говорить заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсяник. – Достовірність подібної діагностики складає 50-60%.

За словами пана Вівсяника, поки подібних експрес-тестів у нас в області немає. Однак, як запевняє чиновник, за останньою інформацією з МОЗ – це питання кількох днів. І додає, що згідно з тією ж інформацією, вартість таких тестів в аптечних мережах має складати 300-350 гривень за штуку…  Хоча, він не заперечує, що в Інтернеті бачив й інші цифри – 800 -1000 грн.

В цілому ж, за інформацією обласного управлінні охорони здоров’я, область може одночасно пролікувати 56 хворих із підтвердженим діагнозом коронавірусу. Для цього в лікувально-профілактичних закладах створено дві госпітальні бази, в яких облаштовані бокси для лікування таких хворих. Зокрема, у Центральній міській лікарні є 22 бокси, а також в інфекційному відділенні Сарненської ЦРЛ є шість боксів. Всі вони розраховані одночасно на двох пацієнтів.

Також відомо, що минулого четверга область отримала з Держрезерву 260 тисяч масок, які зараз, за словами заступника начальника обласного управління охорони здоров’я Олега Вівсяника,  розподіляють між лікувально-профілактичними закладами.

Щоправда, як порахував сьогодні під час сесії заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, цих масок вистачить на один день і то не для всіх, а лише трохи більше, як для 22 тисяч чоловік. Адже подібний засіб захисту може використовуватися не більше двох годин. Тобто в розрізі мільйона населення Рівненщини, така кількість масок – крапля в морі.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...