Новим Генпрокурором стала Ірина Венедіктова. Що про неї відомо

Опубліковано: 17.03.2020. Автор: .

Новим Генпрокурорм стала Ірина Венедіктова. Що про неї відомо

Верховна Рада сьогодні, 17 березня, на позачерговому пленарному засіданні погодила призначення Ірини Венедіктової на посаду Генерального прокурора України. Її кандидатуру вніс Президент Володимир Зеленський. Він прийшов до парламенту і закликав нардепів підтримати постанову.

За це рішення проголосували 269 народних депутатів.

Ірина Венедіктова народилася 21 вересня 1978 року у Харкові.  З 2005-го до 2019 року була завідувачем кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету ім. В.Каразіна. Працювала арбітром МКАС при ТПП України, суддею постійно діючого третейського суду при ВГО «Фундація медичного права та біоетики України». Була радником низки юридичних фірм, а також членом науково-консультативних рад Верховного Суду України та Верховного Суду.

З серпня  по грудень 2019-го — народний депутат від партії «Слуга народу», голова Комітету ВР з питань правової політики. 28 грудня  була призначена на посаду т.в.о. Директора Державного бюро розслідувань.

Після призначення на посаду Генпрокурора Ірина Венедіктова заявила, що бачить своїм першочерговим завданням «аудит справ і кадрового стану в прокуратурі», оскільки є сотні прокурорів, які були звільнені, і є судові рішення про їх поновлення.

Я обіцяю не продавати справи, не зливати їх, не повертати прокурорських перевертнів. Я обіцяю прокурорам відновити потужну державну інституцію, щоб вони відчували себе незалежними, захищеними, потрібними цій державі. Я обіцяю стояти на засадах верховенства права, будувати прокуратуру за міжнародними стандартами, – заявила вона з трибуни ВР.

При цьому нардепи від «Голосу» і «Європейської Солідарності» заявляли, що Венедіктову призначають для політичних переслідувань опонентів влади, а також згадали, що вона претендувала на посаду судді касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду, але не пройшла конкурс (отримала менший, ніж мінімально допустимий, бал за результатами іспиту).

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...