На які поступки можуть розраховувати споживачі комунальних послуг в умовах карантину

Опубліковано: 19.03.2020. Автор: . Рівненська область

На які поступки можуть розраховувати споживачі комунальних послуг в умовах карантину
Микола Ткачук.

Після початку загальнонаціонального карантину, що пов’язаний із розповсюдженням коронавірусу, в мережі почали активно поширювати різного роду інформацію на комунальну тематику. Одна з найбільш розповсюджених – нібито Верховна Рада України 17 березня відтермінувала на два місяці оплату за комунальні послуги. Так воно чи ні, ми поцікавилися безпосередньо на підприємстві «Рівнеоблводоканал».

У даному випадку окремі видання просто намагаються видати для людей бажане за дійсне, — говорить заступник директора «Рівнеоблводоканалу» Микола Ткачук. — Насправді ж ситуація дещо інша. У законі щодо протидії розповсюдженню коронавірусу в Україні, який прийняли наші законодавці 17 березня, справді є певні поступки для споживачів комунальних послуг. Зокрема, в плані того, що на два місяці скасовується нарахування штрафів і пені на новоутворену та вже існуючу заборгованість. Але не більше. Про те, що споживачі звільняються на два місяці від сплати за комунальні послуги, там жодного слова.

Пан Ткачук не заперечує, що подібний крок був би логічним і дуже зручним для споживачів в умовах карантинних заходів та самоізоляції населення, однак для цього держава мала би взяти на себе фінансові зобов’язання. Тобто, якщо населення на період карантинних заходів не платить за комунальні послуги, то це мало би бути зроблено за рахунок бюджету.

Ми із задоволенням відтермінували б оплату послуг для наших споживачів на період карантину. Однак за нинішніх економічних реалій це просто не можливо, бо це був би повний колапс.  Нам ніхто не відтермінує оплату електроенергії, яка займає левову частку в тарифі водопостачання та водовідведення, ніхто не відтермінує штрафи за несвоєчасну виплату заробітної платні, не зроблять відтермінування в оплатах за очистку стоків на «Азоті» і т.д. Тобто, якщо ми вчасно не сплатимо за використану електроенергію, нам її просто відключать. Відтак, ми не зможемо подавати населенню воду та відкачувати стоки. Які це може мати наслідки, навіть уявляти не хочу, — підсумував пан Ткачук і наприкінці порадив населенню брати інформацію з офіційних джерел, а у разі виникнення додаткових запитань звертатися до спеціалістів підприємства за номером телефону (0362) 460-450, які дадуть вичерпні, а головне – фахові відповіді.

До слова, на період карантину «Рівнеоблводоканал» обмежив відвідування центрів обслуговування споживачів.

За інформацією «Рівнеоблводоканалу».

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...