«Символ епохи»: на Львівщині знайшли унікальну криївку, яка майже без змін збереглася до наших днів

Опубліковано: 24.03.2020. Автор: . Львівська область

«Символ епохи»: на Львівщині знайшли унікальну криївку, яка майже без змін збереглася до наших днів

У лісі біля Миколаєва Львівської області до наших днів збереглася справжня криївка. Про це у Facebook написав Андрій Риштун.

Вона дійшла до нас незмінною ще з повстанських часів. Місцеві краєзнавці стверджують, що в ній діяла друкарня УПА. Криївка витесана глибоко під землею в масиві пісковик, – написав користувач.

Він зазначив, що вхід через вертикальний отвір тільки з альпспорядженням. Всередині є п‘ять кімнат, у яких можна стояти на повний зріст. Там виявили залишки давніх речей. Є колодязь для питної води.

Складний доступ та глухе розташування вберегли криївку від спаплюження. А суцільний камінь – від руйнування. Зазвичай криївки будувалися в землі. Тому з часом вони згнили, і до наших днів мало що дійшло. А цю витесано в суцільній скелі. Тож нам пощастило мати справжній символ тієї епохи, ще й зовсім недалеко від Львова. Ця криївка заслуговує стати відомою. Це наочний приклад, як тоді боролися з окупантом! В Україні насправді збереглося не так уже й багато автентичних криївок тих часів. Більшість, які ми бачимо, це реконструкція. А криївка біля Миколаєва – унікальна, бо вона така ж, як і була тоді, – додав Андрій Риштун.

Краєзнавці планують дослідити знахідку і промаркувати до неї веломаршрут, облагородити вхід. Також вони припускають, що поруч має бути ще мінімум три таких криївки, щоправда менших за розмірами.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...