Частина українських компаній через карантин скоротить зарплату своїм працівникам

Опубліковано: 26.03.2020. Автор: .

Частина українських компаній через карантин скоротить зарплату своїм працівникам

Члени однієї з найбільших бізнес-асоціації України, «Європейської бізнес-асоціації» («ЄБА»), повідомили, що на час продовженого карантину планують зменшувати зарплати своїм працівникам та частково скорочувати персонал. Про це йдеться у результатах опитування, опублікованих 25 березня, на сайті «ЄБА».

Так, про зменшення зарплати працівникам повідомили 24% компаній-членів асоціації, про скорочення штату — 17%. Ще 6% компаній, які входять до асоціації, планують частково закрити свій бізнес у зв’язку з карантином.

При цьому 23% не планують жодного скорочення чи зменшення, а 31% шукатимуть нові ніші для розвитку, — повідомляють в «ЄБА».

Карантин вже вплинув на діяльність бізнесу: майже половина компаній-членів «ЄБА» зафіксувати зменшення своїх доходів на 20-50%. Водночас 16% компаній вже зменшили зарплати своїм працівникам, а 14% — скоротили штат.

Очевидно, зупинка економічної активності вже впливає як на окремі бізнеси, так і на економіку в цілому, що в перспективі може позначитись і на благополуччі населення, – говорить виконавча директорка асоціації Анна Дерев’янко. – А якщо жорсткі обмежувальні заходи триватимуть ще місяць, то найпесимістичніші прогнози можуть виявитись ще дуже навіть оптимістичними. Адже запас міцності в компаній починає закінчуватись, а у малого бізнесу – його немає вже. Тому, разом з порятунком життів варто думати й про порятунок економіки.

«ЄБА» об’єднує понад 1000 компаній, що працюють в Україні. Її заснували у 1999 році з метою покращення інвестиційного клімату в Україні.

Нагадаємо, станом на ранок 26 березня в Україні  156 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них п’ять летальних. Напередодні Кабмін ввів у країні надзвичайну ситуацію і продовжив карантин до 24 квітня.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...