Замість боротьби з коронавірусом бюджетні мільйони перерахували фірмі голови ОДА Віталія Коваля

Опубліковано: 27.03.2020. Автор: . Рівненська область

Замість боротьби з коронавірусом бюджетні мільйони перерахували фірмі голови ОДА Віталія Коваля

Минулого тижня на Рівненщині вибухнув черговий корупційний скандал. На сесії обласної ради частина депутатів, очевидно, на прохання керівництва обласної адміністрації, вирішили не фінансувати програму боротьби із коронавірусом, а кошти роздерибанити між своїми.

Програму з запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області COVID-19 створило управління охорони здоров’я області, спільно із лікарями та профільними фахівцями. Для її виконання пропонувалось в терміновому порядку закуповувати апарати штучної вентиляції легенів, приводити до ладу інфекційні відділення по області, споряджати медичних працівників і жителів області засобами індивідаульного захисту та закуповувати тести на коронавірус.

Замість боротьби з коронавірусом бюджетні мільйони перерахували фірмі голови ОДА Віталія Коваля

Втім виявилось, що для голови ОДА Віталія Коваля та очільника обласної ради Олександра Данильчука – це проблеми не пріоритетні. Бо з необхідних 100 мільйонів гривень на виконання програми виділили всього четверть – 25 мільйонів. Відповідно, на Рівненщині скоротиться і кількість придбаних апаратів ШВЛ, масок та інших, життєвонеобхідних засобів для боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19.

Чому ж та як так сталось? Річ у тім, що голова обласної адміністрації Віталій Коваль та його хрещений батько – голова обласної ради Олександр Данильчук змогли переконати частину депутатів не розподіляти 60 мільйонів з резервного фонду області на програму боротьби із коронавірусом. За це виділили із того ж таки резервного фонду 29 мільйонів на округи депутатів, аби ті могли їх роздерибанити по своїх кишенях.

Замість боротьби з коронавірусом бюджетні мільйони перерахували фірмі голови ОДА Віталія Коваля

Куди ж поділася інші тридцять мільйонів, було не відомо до 23 березня. Бо ж саме цього дня департамент з питань будівництва і архітектури Рівненської ОДА перерахував цю суму коштів на рахунок фірми ТОВ «ВВВ Монтаж». Тридцять мільйонів – це аванс за ремонт доріг  Березнівського та Дубровицького районів.

Найогидніше, що саме Віталій Коваль був директором ВВВ «Монтаж» до вересня 2019 року, а опісля цього одразу став головою Рівненської ОДА. Орієнтовно тоді ж Віталій Коваль перестав керувати ще одним підприємством ТОВ «Санако», яке очевидно, займається постачанням пального для ВВВ «Монтаж». Виконавчим директором ТОВ «Санако» Віталія Коваля був його хрещений – голова обласної ради Олександр Данильчук.

Підтвердженням безпосередньої причетності Віталія Коваля до фірми ТОВ «ВВВ Монтаж» і сьогодні є той факт, що отримувачем прибутку, тобто кінцевим бенефіціаром є Олексій Пустовіт, який нині працює штатним помічником голови Рівненської ОДА. До речі, до того, як Віталій Коваль очолив Рівненську ОДА, Олексій Пустовіт працював у нього на фірмі «ВВВ Монтаж» на посаді помічника директора.

Загалом, за два останніх роки ВВВ «Монтаж, а тобто Віталій Коваль та Олександр Данильчук, освоїли колосальну суму коштів на ремонтах доріг області – майже пів МІЛЬЯРДА гривень. Більшість – латаючи дорожнє покриття у північних районах нашої області, а отже саме їм потрібно дякувати, влітаючи в чергову яму.

Ще один цікавий факт, що тридцять мільйонів гривень, які сімейний підряд Коваля-Данильчука по суті вкрав з програми боротьби з коронавірусом. І це лише невеликий аванс на закупівлю необхідних матеріалів, а основна сума має надійти їм з бюджету вже згодом. Тож, самі розумієте, що чекати в області реальної боротьби із коронавірусом, чи хоча би спроб виявити хворих на цей смертельний вірус – не варто.

Нагадаємо, що раніше мародерство у часи надзвичайної чи військової ситуації каралося у відповідності до кримінального кодексу УРСР довічним ув’язненням або розстрілом на місці злочину. Однак ця норма не увійшла до українського законодавства, а такі колосальні розкрадання, що, очевидно, призведуть до смертей простих мешканців області, каратимуться максимум штрафом за корупцію.

Передрук  сайту UKRINFO.ORG.UA.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...