Кабмін посилює карантинні заходи в Україні

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністра охорони здоров’я Іллі Ємця щодо посилення карантинних заходів через коронавірус. Відповідне рішення прийнято на позачерговому засіданні Уряду 29 березня.
Ми повинні захистити українців. Я все життя рятую життя людей і зараз зроблю усе, щоб якомога менше наших співгромадян постраждали від коронавірусу. Діяти треба швидко і рішуче, – заявив Ілля Ємець.
Прийнята постанова передбачає, що на осіб, які мали контакт з хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) або хворіють та не потребують госпіталізації, покладається обов’язок дотримуватись режиму самоізоляції з метою запобігання поширенню хвороби в Україні.
Особи, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, підлягатимуть обсервації (ізоляції) протягом 14 днів з метою недопущення занесення нових випадків хвороби на територію України.
Обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечити облаштування спеціальних закладів для організації обсервації, транспортування до них осіб, що їй підлягають, а також медичне спостереження за ними.
- У Франції успішно випробували ліки від коронавірусу
- «Тільки не паліть хату і не вбивайте дітей!» Буковинка, яка заразила коронавірусом усе село, звернулася до односельців
Крім того, постанова передбачає, що до 5 квітня Міністерство цифрової трансформації України повинне розробити та впровадити Електронний сервіс для проведення моніторингу дотримання режиму самоізоляції та обсервації.
Тим часом, за результатами досліджень вірусологічної референс-лабораторії ЦГЗ України та обласних лабораторних центрів, станом на ранок 30 березня підтверджено 480 випадків COVID-19.
Розподіл підтверджених випадків за віковими групами:
- Від 0 до 10 років — 5%
- Від 10 до 20 — 4%
- Від 20 до 30 — 11%
- Від 30 до 40 — 21%
- Від 40 до 50 — 20%
- Від 50 до 60 — 23%
- Від 60 до 70 — 12%
- Від 70 до 80 років — 3%
Також головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що в Україні на COVID-19 частіше хворіють жінки. Так, із загальної кількості хворих –52% жінки, 48% – чоловіки.
Випадки підтверджено:
- Вінницька область — 23 випадки;
- Волинська область — 2 випадки;
- Дніпропетровська область — 8 випадків;
- Донецька область — 6 випадків;
- Житомирська область — 5 (1 летальний) випадків;
- Закарпатська область — 1 випадок;
- Запорізька область — 11 випадків;
- Івано-Франківська область — 41 (3 летальних) випадок;
- м. Київ — 102 випадки;
- Київська область — 49 випадків (2 летальних);
- Кіровоградська область — 4 випадки;
- Львівська область — 6 випадків;
- Луганська область — 2 випадки;
- Одеська область — 8 випадків;
- Полтавська область — 1 випадок;
- Рівненська область — 11 випадків (2 летальних);
- Сумська область — 9 випадків (1 летальний);
- Тернопільська область — 60 випадків (1 летальний);
- Харківська область — 1 випадок;
- Херсонська область — 1 випадок;
- Хмельницька область — 2 випадки;
- Черкаська область — 50 випадків;
- Чернівецька область — 75 (1 летальний) випадків;
- Чернігівська область — 2 випадки.
Усього зафіксовано 11 летальних випадків від COVID-19 в Україні. Загалом шість людей вже одужали — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.