Парламент прийняв «антикризовий» закон, який має допомогти підприємцям вижити під час карантину

Опубліковано: 30.03.2020. Автор: .

Парламент прийняв «антикризовий» закон, який має допомогти бізнесу вижити під час карантину

Верховна Рада сьогодні, 30 березня, підтримала законопроєкт,  який має полегшити життя  підприємцям на час карантину, запровадженого Кабміном у зв’язку з поширенням коронавірусу. Він повинен «розширити і поглибити» допомогу, яка надається бізнесу і громадянам, в порівнянні з попереднім тематичним законом, прийнятим 17 березня.

Серед норм передбачене звільнення від оренди за користування майном, продовжили строки звернення до суду за вирішенням трудових спорів та забороняється банкам підвищувати процентну ставку за кредитними договорами, а податковій – проводити перевірку до 30 червня. Окрім того, українцям, які під час карантину втратили роботу, мають право розраховувати на допомогу. Законопроєкт № 3275 підтримали 312 народних обранців.

Особливо цей документ важливий для малого і середнього бізнесу, багато суб’єктів якого виявилися на межі виживання. Закон зніме обмеження з надання малому і середньому бізнесу державної допомоги. Ряд бюрократичних процедур стануть простішими.

Окремо хочеться згадати програму пільгових кредитів для підтримки зарплатних фондів. Ця програма особливо важлива: без неї українці можуть масово залишитися без засобів до існування, – прокоментував законопро’кт на своїй сторінці у Facebook  народний депутат Муса Магомедов. – Є й етичний аспект у цієї програми. Скористатися нею зможуть ті, хто платив заробітну плату офіційно. Крім того, програма дає чіткий сигнал населенню: вимагайте офіційного оформлення, наповнюйте державні фонди, і тоді держава в роки кризи зможе прийти вам на допомогу.

Крім того, закон передбачає забезпечення соціальних виплат і продовження термінів для звернення із соцвиплат. Також забороняється перепродаж за завищеними цінами товарів протиепідемічного призначення.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...