Рівненських хворих з легкою формою Covid-19 лікуватимуть по телефону та онлайн

Опубліковано: 31.03.2020. Автор: . Рівненська область

Рівненських хворих з легкою формою Covid 19 лікуватимуть по телефону та онлайн

Про це сьогодні під час онлайн-брифінгу в облдержадміністрації повідомив в.о. начальника обласного управління охорони здоров’я Олег Вівсяник. Він вважає, що жодної потреби тримати хворих з легкими ознаками коронавірусу в медичному закладі немає. На думку чиновника, такі інфіковані можуть перебувати на домашньому стаціонарі, а необхідні вказівки щодо лікування отримувати телефоном у свого сімейного лікаря, або ж за допомогою онлайн-консультації.

Нам документально прописана можливість надавати медичну допомогу на дому хворим зі встановленим коронавірусом, який протікає в легкій формі, – каже Олег Вівсяник. – Це дуже важливо, бо дає можливість ізолювати хворого в домашніх умовах і запобігти поширенню коронавірусної інфекції серед інших пацієнтів або серед медичного персоналу. Також дозволено консультувати пацієнтів дистанційно. Вже від сьогодні у тестовому режимі надаються онлайн-консультації лікарями первинної ланки, а також вузькоспеціалізованими фахівцями, в тому числі й інфекціоністами та пульмонологами.

Пан Вівсяник переконаний, що у такий спосіб вдасться охопити більшу кількість пацієнтів. Водночас він заперечує інформацію про те, що хворих на коронавірус в області лікуватимуть експериментальними медикаментами. Зокрема, мова про лікарські засоби, які рекомендовані для лікування у США, країнах Євросоюзу, Китаю та Ізраїлю. А у нас вони несертифіковані.

Ніяких експериментальних ліків, ніяких експериментів. Нам дозволено використовувати лише противірусні, жарознижуючі лікарські засоби, які рекомендовані МОЗ, – зазначив чиновник.

В обласному управлінні охорони здоров’я запевняють, що лікування хворих на коронавірус – безкоштовне. Щоправда лише тими препаратами, які закуповують медичні установи. Якщо ж лікарі призначають інші медикаменти – їх доведеться купувати за власний кошт.

А от заступник голови облдержадміністрації Ігор Тимошенко навів іншу цікаву статистику. Як відомо, Covid-19 провокує ускладнену пневмонію, що іноді призводить до смерті хворого. Втім, за словами чиновника, торік у березні від пневмонії в області померло 12 людей. У той час, як цьогоріч – 10.

Катерина РОМАНІК.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...