У герметичному пакеті та закритій труні: як у Рівному ховатимуть померлих від коронавірусу

Опубліковано: 31.03.2020. Автор: . Рівненська область

У герметичному пакеті та закритій труні: як у Рівному ховатимуть померлих від коронавірусу
Фото ілюстративне.

З початком пандемії коронавірусу, влада в Україні ледь не щодня започатковує різні нововведення, щоб запобігти його поширенню. Врешті, черга дійшла і до поховань. Відтепер рекомендовано зменшити кількість присутніх на похороні та дотримуватися відповідних санітарних норм поховань людей, які померли внаслідок цієї страшної інфекції, повідомляє Рівненська ОДА. Деякі з цих новацій можуть не лише посіяти паніку, а й ввігнати в глибоку депресію пересічних українців. Втім посадовці переконані: такі заходи конче необхідні.

Кілька днів тому головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час брифінгу зазначив, що найбільший ризик під час поховання мають ритуальні обряди, де є велике скупчення людей і прощальні поцілунки. На думку лікарів, тіло померлого від Covid-19 становить небезпеку зараження для оточуючих і після смерті. Тож медики, аби запобігти розповсюдженню хвороби, розробили відповідні пропозиції, які надіслали й в регіони.

Так, відтепер тіла померлих мають бути оброблені дезінфекційним хлорвмісним розчином та поміщені у непроникний герметичний пакет-мішок, поховання (кремація) тіла здійснюється у закритій труні, а при здійсненні поховання померлого дозволяється перебувати одночасно у приміщенні не більше, як одна особа на 10 квадратних метрів та забезпечити відстань між ними не менше ніж 1,5 метри.

Ми поцікавилися у директора Рівненського обласного лабораторного центру Романа Сафонова, як реалізовуватимуть це на практиці:

Рекомендації обов’язкові до виконання. Людей, у яких виявлений Covid-19, дійсно ховатимуть у герметичних пакетах та закритих трунах. Попередньо відразу після смерті тіла дезінфікуватимуть. Навіть якщо смерть від коронавірусу настала вдома, медики забиратимуть тіло і повертатимуть його вже в закритій труні. А приміщення і будинок, де мешкав хворий, дезінфікуватимуть. Тобто ми дотримуватимемося цих норм вже відсьогодні. Контролюватимуть процес правоохоронці.

Але допоки не відомо, де саме на кладовищі у Рівному ховатимуть померлих від Covid-19. Як повідомив нам Анатолій Вовк – головний інженер комунального підприємства «Спецкомбінат-ритуальна служба», яке займається похованнями у місті, це питання ще в процесі вирішення. Тож сказати, чи буде для таких небіжчиків окрема секція на кладовищі, допоки не можуть. А кремувати тіла померлих від коронавірусу в Рівному, зі зрозумілих причин, не можуть – немає крематорію.

Непокоїть такий спосіб поховання і багатьох рівнян. 64-річна рівнянка Валентина обурюється: хіба ж можна позбавляти близьких можливості провести дорогу людину в останню путь, без поминального обіду та відспівування.

Відспівувати будуть, ми відспівуємо людей навіть тоді, коли їх привозять з-за кордону у цинкових трунах, – каже керівник пресслужби Рівненської єпархії Православної церкви України протоієрей Василь Рудніцький. – Але є певні санітарні правила в такій ситуації, як склалася нині з коронавірусом. І ми їх мусимо дотримуватися. От в столиці, приміром, досить часто кремують, і ми все одно відспівуємо.

Нагадаємо, станом на ранок 31 березня на Рівненщині зафіксовано 13 випадків захворювання на Covid-19. Троє хворих померли. Інфікованих виявили в обласному центрі, Рівненському та Сарненському районах. Наразі вісім хворих знаходиться в Сарненській центральній районній лікарні, а двоє – в Рівненській міській лікарні.

Світлана ПАНЧЕНКО.

Якщо ви стали свідком якоїсь цікавої події, чи маєте новину і хочете, щоб про неї дізналося якомога більше людей – повідомляйте на редакційний номер телефону «Західного аргументу» або у Viber: 067-100-13-15.

Підписуйтесь та читайте наші новини в Telegram.

Читайте також:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Вибір читачів

    Опитування

    Чи готові ви вакцинуватися від COVID-19?

    Переглянути результати

    Loading ... Loading ...